781 S.'s vertrouwen in schietmethoden, die niet zeer eenvoudig zijn, is daarom niet groot. Het gaat niet om een schootsveld voor deze wapens, maar om den vijand te kunnen bereiken, daarvoor is noodig dat het doel gezien wordt en dus moeten de It. mitr. in de voorste lijn zijn en veelal de mitr. ook. „La notion d'un appui permanent de feu et de batteries d'armes automatiques neutralisant le terrain sont des utopies excessivement dangereuses^ Aujourd hui ce ne sont que de grands mots sonores, demain ce seront des hecatombes sans profit." Slechts het strikte minimum moet per bat. aan autom. wapens voor frontaal vuur „en batterie" gehouden worden met het doel a. de frontaal werkende weerstanden tot zwijgen te brengen (groot is de kans op succes hierbij niet), b. bescherming van de flanken van den aanvaller tegen tegenstooten, c. teruggeslagen troepen te kunnen opnemen. Vooral voor onze enthusiasten voor „kunstvuren" en voor onze reken meesters een zeer lezenswaardig artikel. Idem. >rMunitionstaktik"Oberstleut. Sebes. Er is een „Munitionstaktik, Munitionsschwergewicht und Munitionswirt- schaftsplan". S. beveelt aan de mun. reserve in een hooger verband dan het bat te houden, opdat de gevechtsleiding ook door de mun. uitgifte invloed op het verloop van den strijd zal kunnen uitoefenen en de mun. tactisch kan aanwenden. Voor de art. bestaan deze begrippen reeds lang. Gebrek aan mun. is erger dan gebrek aan menschen of wapens. Ieder bevelhebber dient nauwkeurig op de hoogte te zijn van de „Munitionslage". Tk. Luchtbescherming. Dat in Nederland door de autoriteiten het groote belang van een goed georganiseerde luchtbeschermingsdienst wordt ingezien blijkt o.m. uit het bericht opgenomen in het maandblad Luchtgevaar van Maart 1936, meldende, dat in begin 1936 een Nederlandsch instituut voor onderwijs in de lucht bescherming is opgericht. Met steun en medewerking van verschillende auto riteiten is een deskundig leerarenkorps gevormd bestaande uit doctoren, scheikundigen, ingenieurs, bouwkundigen, officieren e.a. Het onderwijs omvat naast theoretische lessen ook practische oefeningen. O.m. zullen leergangen (in de avonduren en week-ends) in op te richten luchtbeschermingsscholen worden gehouden voor: le. leiders of toekomstige leiders van luchtbeschermingsorganisaties in gemeenten of bedrijven en van de daarvan deel uitmakende hulpdiensten, 2e. doctoren, bouwkundigen enz.; 3e. personeel, dat is of zal worden ingedeeld bij diensten of hulpdiensten der luchtbescherming 4e. degenen, die als docent of propagandist willen medewerken aan de voorlichting van de bevolking; 5e. belangstellenden uit de burgerij. Verder ligt het o.m. in het voornemen een centrale luchtbeschermingsschool op te richten te Amsterdam. In Maart van dit jaar vierde het Vrijwillig Landstormkorps Luchtwacht dienst in Nederland zijn 15-jarig bestaan. Het korps telt thans 60 officieren en 2800 vrijwilligers. In Luchtgevaar van April 1936 bespreekt A. vian Batenburg den verbin dingsdienst bij den luchtbeschermingsdienst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 85