783 das Sprengmaterial verursachten Verwüstungen durch Brandherde verstar ken, die chemische Kampfstoffe sollen verhindern, dasz diese Brande ge- löscht werden. Die Vereinigung von Spreng-, Brand- und Gasbomben übt einen niederschmetternden Eindruck aus. Einschlag auf Einschlag Brande, Explosionen, einstürzende Hauserfronten. Die Feuerbrünste greifen um sich, die Verbinding zwischen den Brandherden und ihrer Umgebung ist unter- brochen, immer heller lodern die Brande. Die einzelnen Feuerherde schlies- zen sich zusammen. Stadteile gehen in Flammen auf, beleuchten die stadt und machen die Abwehr unmöglich." Uitvoerig wordt dan besproken, welke eischen met het oog op het brand gevaar aan de organisatie, uitrusting en opleiding der krachten van de civiele luchtbescherming gesteld moeten worden. S. wijst hierbij op het kenmerkende van luchtaanvallen met brandbommen nl., dat een groot aantal branden tegelijkertijd uitbreekt en dat tusschen het tijdstip van het ont staan van de branden en het moment, waarop de hulpdiensten kunnen worden ingezet, steeds een zekere tijd zal verloopen. Met het oog op deze omstandigheden, de kans op voltreffers en de mogelijkheid van versperring van geheele stadsgedeelten door puinhoopen en branden moet een sterke decentraliseering der brandbluschmiddelen worden doorgevoerd. De in vre destijd dikwijls gecentraliseerd opgestelde brandspuiten moeten dus in oor logstijd over de stad worden verspreid. Veel waarde moet worden gehecht aan een ruime uitrusting van de „Haus- feuerwehren" met klein materieel teneinde onmiddellijk bij het ontstaan van kleine branden te kunnen optreden. De „Ortsfeuerwehren" daarentegen moeten ruim met groot materieel, zooals brandspuiten, zijn uitgerust waar mede groote branden kunnen worden gebluscht. Verder zijn voor de uit rusting noodig reddingsmiddelen, slangen, gereedschappen, ontsmettingsmid delen enz. Uitrusting van het personeel der brandbluschploegen met gas maskers spreekt van zelf, daar de tegenstander zal trachten door gebruik van gassen het inzetten der bluschploegen te voorkomen of te bemoeilijken. Tenslotte is een opleiding en oefening te zamen met de andere hulpdiensten noodig teneinde een goede samenwerking te verzekeren. Luchtvaartnieuws. B.B.S.M. Maart 1936, M.W. Nr. 34, 35 en 37, R. des T.C. Jan./Febr. 1936. België. „De Société Anonyme Beige Avions Fairey" heeft een nieuw type aenzitsjager uitgebracht, de Fairey Kangourou, die binnen een uur getransformeerd kan worden in een 2-zits toestel, dat veel overeenkomst vertoont met de Fairey Fox, die bij verschillende Belgische escadrilles in gebruik is. Het toestel is als 1-zitter uitgerust met 4 mitrailleurs waarvan er twee door den schroefcirkel vuren en twee in den bovenvleugel zijn opge steld. De max. snelheid bij den grond bedraagt 335 km per uur, op 4300 m 380 km per uur. De stijgsnelheid naar 5000 m is 7 min., naar 6000 m 9 min., plafond 11.500 m. Engeland. Volgens het M.W. Nr. 37 is men in Engeland van de stoomkoeling afgestapt daar deze de vleugelconstructie verzwaart en kunstvluchten bemoeilijkt. Als gevolg van de resultaten opgedaan met proeven met groote transport vliegtuigen zal een groot aantal van de in Engelsch-Indië gestationneerde vliegtuigen worden uitgerust met luidsprekers teneinde bij ongeregeldheden de bevolking te kunnen waarschuwen en bevelen te kunnen geven. Singapore. Volgens de R. des T.C. bevinden zich nabij de stad thans nog twee vliegvelden nl. de luchtbases van de R.A.F. bij Seletar en het vliegveld Tengah nabij Choa-Kang (15 km N.W. van Singapore). Een derde terrein

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 87