784 is in aanleg bij Sing in het district Sembawang (N. van het eiland Singapore). Bovendien zullen 6 vliegvelden worden aangelegd op Britsch Borneo. Italië. Na een studiereis door Italië, Libyë, Egypte, Soedan en Abessinië ver klaarde de Noorsche Majoor Gran o.m. dat Italië over 600 nieuwe vlieg tuigen beschikt met een actieradius van 3500 km (totaal vliegbereik 7000 km). Deze toestellen zouden zijn uitgerust met een aan Marconi toegeschreven vinding voor afstandbesturing van torpedo's. De uitbreiding van de It. Luchtmacht voorziet tot eind 1936 in den bouw van 1500 vliegtuigen, vnl. zware bommenwerpers (type S 81, Caproni 101 en Caproni 111) met een snelheid van 400 km/u., een bommenlast van 3 ton en een actieradius van 1500 km. Terwijl de totale It. oorlogsbegrooting voor 1936/'37 met ongeveer 165 millioen Lire is gedaald, is de begrooting voor de luchtvaart met 140 millioen toegenomen. Frankrijk. De firma Caudron-Renault heeft een militaire versie uitgebracht van haar snel verkeersvliegtuig „Typhon", hetwelk veel overeenkomst vertoont met de Havilland Comet. Het heeft 2 motoren van 220 pk, een bezetting van 3 man terwijl het is uitgerust met 2 vaste kanonnetjes van 20 mm en 1 beweeg baren mitrailleur. Deze vaste bewapening met 2 kannonnetjes zou er op wijzen dat dit toestel de eerste verwezelijking is van het reeds eerder in Frankrijk gepropageerde 2 motorig jachtvliegtuig. De maximum snelheid bedraagt 400 km/u., de actie radius 1250 km waarbij het toestel 2 bommen van 150 kg kan medevoeren. De nieuwe in beproeving zijnde 1-zits jager van Morane-Saulnier zou een snelheid hebben bereikt van 480 km/u. Het plafond bedraagt 12000 m terwijl de stijgtijd naar 5000 m wordt aangegeven met 5 min. Bewapening 2 mitrn. of 1 kanonnetje. Militar Wissenschaftliche Rundschau, 1936 nr. 1, Die Grundlagen neuzeitli- cher Luftstreitkrafte door Oberst Freiherr v. Bülow. S. geeft in dit artikel een beknopt doch duidelijk overzicht van de ontwik keling der luchtstrijdkrachten en van de verschillende vraagstukken, welke zich in het bijzonder voordoen bij de organisatie en de materieel voorziening van een moderne luchtmacht. Na eenige beschouwingen te hebben gewijd aan den invloed, welke de ontwikkeling der luchtstrijdkrachten op de politieke constellatie heeft gehad, in het bijzonder in Europa (de nauwe aaneenslui ting van Frankrijk, Sovjet Rusland en Tsjechoslowakije is hier o.m. een uit vloeisel van), wijst S. op de vele moeilijkheden waarvoor de landen zich geplaatst zien voor wat betreft de brandstofvoorziening. Met het oog hierop ziet men dan ook in de landen, die zelf geen oliebronnen binnen hun grenzen hebben, meer en meer een streven om te komen tot het gebruik van synthetische brandstoffen. Volgens schrijver zou men hiermede in Engeland, dat voor den aanvoer van olie is aangewezen op zijn verbin dingswegen met Iran en Irak thans reeds zoover zijn, dat een zeer groot gedeelte van de in het moederland opgestelde deelen van de R.A.F. gebruik maakt van aldaar vervaardigde benzine. Verder zullen landen, die geen bronnen binnen hun grenzen hebben, groote oorlogsvoorraden brandstof moeten opslaan. Zoo wordt de op deze wijze als dood kapitaal in onder- grondsche opslagplaatsen opgeslagen hoeveelheden benzine in Frankrijk geschat op 1/3 van het jaarlijksche vredesgebruik, dat bv. in 1931 2,4 millioen ton bedroeg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 88