996 contact te komen met bestaande vereenigingen van militairen of historischen aard. Het doel waarnaar gestreefd wordt, moge blijken uit de twee hier volgende artikelen der Statuten Art. 2. Het Genootschap stelt zich ten doel le. de kennis van de militaire traditie en uniformkunde te bevorderen 2e. de waarde daarvan te propageeren 3e. door wettige en gepaste middelen te doen wat in het belang van militaire traditie en uniformkunde wordt geacht. Art. 3. Het Genootschap zal trachten dit doel te bereiken o.a. door le. het houden van bijeenkomsten, waar vraagstukken betreffende militaire traditie en uniformkunde worden besproken 2e. de leden te brengen tot bestudeering van onderwerpen op dit gebied, deze studie te vergemakkelijken en de resultaten daarvan te verzamelen 3e. het ter kennis brengen der leden van belangrijke zaken op dit gebied 4e. te ctreven naar algemeene verspreiding van de kermis van traditie en uniformkunde, b.v. door het plaatsen van artikelen in vakbladen en tijdschriften 5e. de belangstelling van het Nederlandsche volk op dat gebied op te wekken; 6e. op het gebied van traditie en uniformeering aan de Nederlandsche Regee ring en andere staatslichamen, desgevraagd, advies uit te brengen en voorstellen te doen, zoo b.v. om daar, waar de traditie teloor mocht zijn gegaan, deze in eere te herstellen. Teneinde nu zijn doel te bereiken, doet het Genootschap een beroep op de medewerking van alle, zoowel militaire als burgerpersonen, die op eenigerlei wijze daartoe kunnen bijdragen. Dit kan in de eerste plaats geschieden door het zich aansluiten bij het Genootschap van alle personen, die reeds bijzon dere studie op een of ander gebied maakten als b.v. krijgsgeschiedenis, mili taire gebruiken en traditie, uniformkunde, militaire muziek, heraldiek, enz. In voorkomende gevallen wendt het Genootschap zich dan om inlichtingen tot deze deskundigen. In de tweede plaats kan die medewerking geschieden, doordat personen zich bereid verklaren om gegevens uit nieuwsbladen, boekwerken, mémoire's, enz. ter kennis van het Genootschap te brengen en desgevraagd nasporingen te doen in plaatselijke archieven, musea, particuliere verzamelingen, enz. niet alleen in ons land, doch ook daarbuiten. Naast deze categorie van leden, die men medewerkers of correspondenten zou kunnen noemen, en welke geen contributie betalen, kent het Genoot schap ook stemgerechtigde leden, die eene jaarlijksche contributie van 2.50 des verkiezende ook meer betalen, waardoor het mogelijk is, de onver mijdelijke kosten van administratie te dragen. Bij voldoende toename van het aantal van deze leden-begunstigers zal het wellicht mogelijk zijn, eene gedrukte periodiek uit te geven. Zij, die zich geroepen mochten gevoelen als contributeerend of als mede werkend lid tot het Genootschap toe te treden, kunnen zich daartoe wenden tot den Secretaris van het Genootschap, den Reserve-le Luitenant der Jagers Mr. A. Telders, Schimmelpennincklaan 28 's-Gravenhage, zoo mogelijk met vermelding van dat onderdeel, waartoe zij zich bijzonder aangetrokken gevoe len (c.q. deskundig zijn) en op welk gebied zij dus het nuttigst werkzaam zouden kunnen zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 100