6. Het binnenrukken langs ongeveer evenwijdig loopende wegen bevordert den onderlingen samenhang, vergemakkelijkt onder linge ondersteuning en vereenvoudigt het inzetten van de reserves. 7. De afdeelingen moeten z.v.m. gelijktijdig binnenrukken. 8. De commandanten van de verschillende afdeelingen, die een gevechtsopdracht hebben ontvangen, zorgen voor het in de hand houden van een reserve. Wij willen thans overgaan tot het in beschouwing nemen van den opmarsch van een detachement en van een afdeeling, doch moe ten hierbij dadelijk opmerken, dat het niet in onze bedoeling ligt hier diep op in te gaan, aangezien bij de toegepaste studie, welke wij in een der volgende afleveringen van het I.M.T. hopen aan te vangen, hierop nader wordt teruggekomen. In herinnering wordt gebracht, dat we ons een afdeeling den ken te bestaan uit 1 cie.inf., 1 sie.mitr., 1 br.wr. en 1 br.pi. en een detachement bestaande uit 3 dergelijke afdeelingen, waaraan dan nog kunnen worden toegevoegd 1 a 2 sie.mrt., 1 bij.art. en 1 sie. pantserwagens. b. De opmarsch van een Detachement. Ten aanzien van de verkenningen, welke het binnenrukken van de stad(swijk) moeten voorafgaan, zij verwezen naar Hfdst. II (I.M.T. Nr. 7, blz. 617 e.v.); hierbij wordt alleen nog opgemerkt, dat vele punten, welke vanwege hun karakter gerangschikt zijn onder die, waaromtrent de militaire verkenning gegevens verschaft, reeds bekend kunnen zijn door ondervraging van personen, die uit het brandpunt van het verzet wisten te ontkomen. Niet altijd zal het dus noodig zijn nog verkenners (spionnen) uit te zenden. In ieder geval zal met den opmarsch niet gewacht worden tot alle gewenschte gegevens binnen zijngedurende den opmarsch blijft de mogelijkheid bestaan nog inlichtingen te ver krijgen, hetzij door uit het object ontvluchte personen, hetzij door vooruitgaande verkenners (spionnen) of door middel van een, onmiddellijk aan het binnenrukken voorafgaande, geweld dadige verkenning. Het hevel voor den opmarsch van een detachement kan de na volgende punten bevatten 1. Gegevens omtrent de verzetslieden 2. gegevens omtrent den eigen toestand 3- de opdracht 4. de uitvoering van de opdracht a. te volgen marschweg (marschwegen) b. opdrachten voor de afsluitingstroepen c. opdrachten voor de afdeelingen 931

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 31