d. 3. Aanval op steunpunten. Bij de toegepaste studie zal dit onderwerp eveneens ter sprake komen, zoodat hier wordt volstaan met een puntsgewijze opsom ming van de gedragsregels. a. Vóór het uitvoeren van den aanval dient de omgeving van het aan te vallen steunpunt voor alle verkeer te worden afge sloten teneinde 1. vrijheid van beweging te hebben 2. de goedgezinde bevolking niet bloot te stellen aan ge varen 3. de troepen te beveiligen tegen aanvallen in den rug. b. De toegangswegen worden afgesloten (versperd), de afslui tingstroepen worden zoodanig opgesteld, dat de wegen door vuur kunnen worden bestreken. c. De aanvalstroepen nemen vervolgens een uitgangsopstelling iner dient zoo gedekt mogelijk te worden opgemarcheerd- d. Den omwonenden wordt gelast ramen en deuren gesloten te houden. e. De aanvalstroepen dienen te worden gesphtst in 1. troepen, bestemd ter insluiting van het aan te vallen object 2. troepen bestemd voor vuurdekking 3. stoottroepen 4. troepen bestemd als algemeen reserve. Toelichting ad e. 1. Deze troepen moeten het ontvluchten van verzetslieden beletten. Zij stellen zich daartoe zoodanig op, dat zij de van den aanval afgekeerde zijden van het aanvalsobject met vuur kunnen bestrijken. ad e. 2. Deze troepen hebben tot taak den aanval door vuur voor te bereiden en te ondersteunen (indeeling van mortieren en (of) artillerie). ad e. 3. De stoottroepen zijn belast met het vermeesteren van het aanvalsobject. Teneinde de verzetspartij tot verdeeling van krachten te nopen, worden zij van verschillende zijden en tege lijkertijd tegen het aanvalsdoel ingezet. ad e. 4. De algemeene reserve moet zich steeds gereed houden voor deelname aan den strijd. Op den commandant der reserve- afdeeling rust de plicht de verschillende mogelijkheden van in zetten te overwegen en daarbij een nauwkeurige studie te maken 940

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 40