Reserve munitie kan in een gas vrije bergplaats in het gasvrij onderkomen worden opgeborgen. Het nest is afgedekt met ijzeren platende steunen zijn lan taarnpalen met U, T en hoekijzer- De binnenbekleeding bestaat uit hout, met hoekijzers vastgezet. Gangen en nest zijn afgedekt met een oud autochassis en ijzeren platen, waarop 0,5 tot 1 m grond. De 8 m lange, naar het gas vrij onderkomen leidende gang, heeft in 't midden de gassluis waarin zich de spuit en het blik met ontsmettingsvloeistof bevinden. Wanden en dak van de gang en gasvrije kamer zijn van buiten met zink bekleed en geasphalteerd. Het dak van de gang is hel lend, evenals dat van de gasvrije kamer. Een en ander is op de foto's zichtbaar. De gasvrije kamer kan door een gasvrije deur, welke met klem men in het kozijn op viltstrooken is vast te klemmen, worden gesloten. De kamer zelf heeft zitbanken, een opklapbare tafel, een kast voor medicijnen, een kast voor levensmiddelen en kap stokken. De aanzuiging van lucht geschiedt door een balg, welke de lucht van buiten door de filterkast zuigt en in de kamer perst. De filterkist bestaat uit gazen bakken, waarin filtreerende stof fen kunnen worden gedaandoor spiraalveeren worden deze vast aangedrukt. Het eigenlijke filterkistje is in de zichtbare kist door een 8 cm dikke asphaltlaag hermetisch aan alle kanten afgesloten. De uitlaatpijp in de gaskamer kan ook door een passenden met actieve koolgevulden cylinder worden afgesloten. Met het nest gehouden vergassingsproeven hebben aangetoond, dat de gaskamer gasvrij was door de sluis kwam niet het minste gas binnen. In de kamer was steeds door de ingepompte lucht een behoorlijke overdruk aanwezig, welke het binnendringen van gas volkomen belette- Het plan bestaat het nest dit jaar uit te breiden met een waar nemingspost voor den sectiecommandant (waarneming d.m.v. een periscoop) 967

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 71