978 Militar Wochenblatt Nr. 45. „Haben ioir beim Eintritt in das Gefecht noch eine Einheitsgruppe S. bestrijdt de gronden, waarop de beweringen tegen de organisatie van de eenheidsgroepen rusten. De bijzondere moeilijkheden voor de aanvoering van de eenheidsgroep, doen zich in het algemeen eerst op 800 m van den vijand gevoelen, d.i. wanneer de lt.mitr. het vuur opent. De lt.mitr. heeft tot taak op aanwijzing van de cdtn. der voorste troepen te vuren op plotseling zich voordoende doelen, die door zwaardere wapens nog niet zijn bestreden. Moet dan de sie. of groepscdt. nog het vuur b.v. bij den cie.cdt. aanvragen, dan heeft de lt.mitr. zijn eigenlijke bestemming verloren, dan kan beter een mitr. gebruikt worden. Idem. Nr. 46. Technischer Rzmdblick.Oberst a. D. Bliimner bespreekit een door de wapenfabriek Scotti in Brescia ter markt gebrachte mitr. met autom. loopverwisseling 3 loopen zijn op een draaischijf zoo bevestigd, dat na iedere 30 a 50 schoten de loop verwisseld wordthet gewicht van een zoodanige 6.5 cm mitr. bedraagt slechts 11.6 kg Idem Nr. 47. „Auf dem Wege zum Bogenschusz bei der Infanterie". Mj. Daniker beschrijft den nieuwen It. 45 mm granaatwerper. Het wapen weegt 15 kg, rust op een drievoet-affuit en kan granaten van 0.5 kg zoowel in krom- als in vlakbaanvuur verschieten tot max. 500 m. Vuursnelheid 8 a 10 gerichte schoten per minuut. Werkingsstraal van een granaat 15 a 20 m. Vervoer op muilezel, bij het stuk (met 2 draagdieren) 125 a 130 schoten. Per inf.bat. zijn ingedeeld 3 sien. a 3 gran.werpers (sie.cdt. is een officier). De sie. is vuureenheid, wordt bij de cie. ingedeeld. Vuuropdrachten vnl. gedurende de laatste phase van den aanvalhet wapen wordt dan ook „stormmortier" genoemd. In de verdediging voor tegenvoorbereidingsvuren op korten afstand. De terzake zeer bevoegde S. is van meening, dat door dit wapen het „probleem der blauwe zone" een stap dichter bij zijn oplossing is gebracht. Helaas wordt niet vermeld hoeveel personeel per sie. noodig is (zie ook Revue d'Inf. Juni '36). Revue d'artillerie Juni '36. Onder „Renseignements divers" wordt een proeforganisatie van de inf. in de Ver. St. vermeld. Het doel van de reorgani satie is vermeerdering van de bewegelijkheid en van de aanvalskracht der inf. Het reg. bevat 3 lichte batn. van fuseliers, voorzien van draagbare wapenen (half-autom. geweren en lt.mitr.) en 1 zwaar gemotoriseerd bat. van 3 mitr. cien. a 8 stun., 1 cie.zw.mitr. a 12 stun, en 1 cie. a 6 mrtn. van 81 mm. De Finsche inf.div. bestaat uit 3 regn.inf., 2 batn.wr. (bij 1 div. is 1 bat.wr. vervangen door 1 cie.vew.) en 1 reg.art. (een div. heeft 2 regn.art.). Een reg.inf.: 2 batn. (4 cien. waarvan 1 mitr .cie.), 1 cie.mitr. van het reg., 1 pel.mrt. en 1 pel. vb.tpn. La Revue d'Infanterie Juli '36. De Commandant Quenot behandelt „Thèmes tactiques allemands" n.a.v. applic. studie in M.W. over het bataljon gedurende den naderingsmarsch. S. vestigt de aandacht op de voorkeur, welke bij deze studie aan den dag komt voor in tijd en ruimte op zichzelf staande hande lingen, waarin de cdtn. der eenheden menigmaal bewijs hebben te leveren van hun initiatief. Deze zoo geheel van de Fr. afwijkende methode acht S. noodig te bestudeeren, ten einde de eigen „procédés" daartegenover aan te passen. De hier besproken opgave behandelt het optreden van een bat.inf., versterkt met 1 sie.mrt. en 1 cie.pi., als voorhoede van een versterkt reg.inf., welke de re.col. vormt van een divisie in opmarsch in Z.ri. Ontmoeting met gemotor. vij.afdn. is te verwachten. Vóór het bat. is een cie.wr. (met opdracht de overgangen van een op 9 km afstand gelegen rivier te bezetten) en een groep (cdt. 12 man) cavalerie, ter rechtstr. beveiliging van de voorhoede.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 82