983 onderhouden blijken, dat de vliegboot zeer zeker in totale bedrijfskosten weinig verschilt met het landvliegtuig. Hier kunnen wij niet met S. meegaan. Zooals hij zelf erkent vragen de vliegbooten zeker tweemaal zooveel onder houdskosten als de landvliegtuigen. Een gevolg hiervan zal zijn, dat meer centra voor reparatie en revisie (sleephellingen, werkplaatsen enz.) aan wezig moeten zijn met het noodige personeel terwijl tevens de directe reserve grooter zal moeten zijn. Het artikel maakt den indruk, dat S. terwille van de beknoptheid te onvolledig is geweest en verschillende factoren daardoor niet of onvolledig zijn behandeld, zooals het defensief vermogen der vliegtuigen, plafond enz. B.B.S.M. Juni 1936M.W. nr. 41, 42 en 45; U.S.N.I.P. Juni 1936. De vliegopleiding in Engeland. (M.W. 45). Teneinde te komen tot een vluggere en betere vliegopleiding zijn in de bestaande opleiding belangrijke wijzigingen aangebracht. Vroeger duurde de opleiding op de vliegscholen 11 maanden, waarna de vliegers naar de afdeelingen gingen om daar het gevechtsvliegen, het vliegen in verband e.d. te leeren. Thans duurt de geheele opleiding 9 maanden en is te splitsen in twee gedeelten. De beginopleiding geschiedt op een burger- vliegschool, de voortgezette opleiding op militaire scholen. Het is echter de bedoeling om wanneer in het tekort aan vliegers is voorzien de opleiding weer te verlengen tot 11 maanden. De opleiding op de militaire vliegscholen kan ook weer in twee gedeelten worden gesplitst. Gedurende de eerste vijf maanden, gerekend na het ver laten van de burgervliegschool, vliegt de leerling ongeveer 80 uur waarvan minstens 20 alleen in een oorlogsvliegtuig. Tevens wordt dan het blindvliegen beoefend. Om te kunnen overgaan naar het tweede gedeelte van de militaire opleiding moet een half uur op 5000 m worden gevlogen en 2 overlandvluchten van minstens 320 km zijn gemaakt. Tevens worden in de eerste militaire periode den leerling de grondbeginselen van het schieten en bommenwerpen bijgebracht. Gedurende het tweede gedeelte van de militaire opleiding, die twee maan den duurt worden het vliegen op kompas en het nachtvliegen beoefend. De vlieger moet aan het einde van deze opleiding in staat zijn 5 minuten lang hetgeen bij het bommenwerpen noodig is nauwkeurig vlieghoogte, snelheid en koers te onderhouden. Verder moet met oorlogsbelasting tot 5000 m wor den geklommen terwijl de vlieger in staat moet zijn in een verband van 3 vliegtuigen te starten, te landen en te vliegen. In Italië is een nieuwe wijze van het afwerpen van torpedo's uit vliegtui gen beproefd. Het toestel vliegt over het doel op een hoogte van ongeveer 3000 m. De torpedo wordt afgeworpen met een parachute, die wanneer de torpedo het water raakt automatisch los raakt. Tevens wordt het voort bewegingsmechanisme dan automatisch in werking gesteld. De roeren van de torpedo zijn zoodanig afgesteld dat zij een cirkelvormigen weg in het water beschrijft. De bedoeling is de torpedo te gebruiken tegen in havens of op een reede verzamelde schepen. Tot nu toe zijn de resultaten echter onbevredigend. Het vermogen van de motoren wordt nog steeds opgevoerd. Zoo heeft de Pratt Whitney Aircraft Co. een motor uitgebracht, die op zeeniveau 1000 p.k. kan ontwikkelen (de Twin Wasp of 1830 Wespe). De marinevliegdienst in Amerika zou reeds 200 motoren van dit type hebben besteld, terwijl de United Airlines er 26 zou hebben aangekocht voor het gebruik in de vloot van 10 Douglas „Super transports" ingericht voor het vervoer van 24 passa giers, die dit jaar nog in dienst zullen worden gesteld. In M.W. Nr. 41 komt een artikel voor getiteld „Sowjetrussische Anschau- ungen über neuzeitlichen Luftkampf', waarin een overzicht wordt gegeven van door den Souschef van den gnl.staf van de Russische luchmacht Generaal Lawrow, gehouden beschouwingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 87