986 Uitgaande van de theoretische vuursnelheid van 25 sch./min. per stuk en de algemeen aangenomen schatting, dat 50 sch. noodig zijn om 1 tieffer te ver krijgen, zal de bij. in de practijk uit minstens 3 stukken moeten bestaan, wil men in de minuut, dat het vlg. in de „critical zone" verblijft, een treffer hierop krijgen. Voor de bestrijding van een vlg., dat zich t.o.v. de bij. in 3 dimensies verplaatst, moet men een spervuur afgeven met minstens 3 stukken. Voorts dient nog rekening gehouden te worden met de mogelijkheid van uitvallen van een stuk, terwijl voor Am. nog de overweging geldt, dat bij de te ver wachten massaproductie van het materieel, de aanmaak van 7% cm geschut vlugger geschiedt dan die van de vuurleidingsinstallaties. Dit alles pleit voor een indeeling van 4 stukken per bij., zoodat men het aantal stukken ter be- scherming van een object moet stellen op 6 X 4 24. In het Mrt./Apr. nummer van de C. A. J. '36 geeft Major Wülard. Irvine een vervolg hierop in het artikel Organization of searchlights in an artillery regiment. Hij berekent eerst het aantal zin., dat noodig is bij de luchtverde diging van een object van beperkten omvang. Daarbij zal er op zijn te rekenen, dat de buitenste zin. op zoodanigen afst. opgesteld worden, dat de vlgn. reeds op de max. werkzame dracht der vuurmonden onder vuur genomen worden. De werkzame hor.dracht van 6000 yards moet daarom vermeerderd worden met den door het vlg. af te leggen afst. gedurende den vluchttijd van het proj. en gedurende de 15 sec., welke noodig geacht worden voor de voorbereiding, weïke afst. voor een moderne bommenwerper met een uursnelheid van 200 mijl is te stellen op 3300 yards. Deze afst. van 9300 yards zou eigenlijk vermin derd kunnen worden met den afst., waarop het zl. in staat is het doel op te sporen, zijnde 3000 yards. Doch gezien de resultaten van luchtmanoeuvres, waarbij de vlgn. grootendeels pas ontdekt werden, als zij de buitenste zin. juist waren gepasseerd, acht de S. het beter de zin. op de volle 9300 yards uitwaarts van de ld.bijn. te plaatsen. De buitenste zin. komen dan op een cirkelomtrek met 7 mijl straal. Bij een onderlingen afst. der zin. van 5 a 6000 yards is dan nog een binnenkring van zin. noodig. Totaal komt S. op 24 zin. (In Engeland gebruikt men dit aantal voor verlichting van een gebied met 5 mijl straal). Hij wenscht bescherming van elk zl. met 2 ld.mitrn. en komt tot een organisatie, waarbij de zin. in het reg.ld.art. vereenigd worden tot een bataljon van 3 bijn., elk van 8 zin. en 16 mitrn. De serie wordt door denzelfden S. voortgezet in het Mei/Juni nummer van de C.A.J, met: Organization of A.A. machine guns. Hij gaat eerst na, of het huidige voorschrift, dat de ld.mitrn. binnen 500 tot 1000 yards van het te beschermen object moeten worden opgesteld, nog juist is. Met behulp van l/~9 de formule D Vxt Vx berekent hij den afstand D, waarop een g bommenwerper op hoogte S= 3000 voet (tot welke hoogte de ld.mitrn. de vlgn. moeten bestrijden) bij een snelheid V 0,98 yards/sec. (200 mijl/uur) zijn bommen vóór het doel moet afwerpen om dit te treffen, hetgeen 1335 yards is. Het blijkt dus noodig althans een deel der mitrailleurs op grooteren afst. op te stellen. Het huidige aantal wapens bij een Amerikaansch ld.art.reg., nl. 48 mitrn., is dan niet toereikend om een behoorlijke bestrijding der vlgn. te waarborgen. S. acht het met vele andere deskundigen mogelijk om zonder personeelsuitbreiding het aantal mitrn. uit te breiden. De organisatie telt thans bij de afd. ld.mitrn. 828 officieren en manschappen, d.i. gemiddeld 17 man per mitr. De bediening van een mitr. telt 1 korp. 8 man de inf. kan voor haar door het terrein mede te voeren ld.mitrn. met 1 man minder volstaan. De huidige bij. van 12 mitrn. telt 187 hoofden het Marinierskorps bemant dezelfde bij. met 30 man minder. Sommige cdtn. van mitr.bijn. van het Coast Art. Coips achten het zelfs mogelijk om met de bestaande personeelssterkte een dubbel aantal wapens te bedienen. N.a. van een artikel in het M.W. Nr. 21 schrijft Sch. in het nr. 31 van 18-2-'36 over Abwelir von Grosztanks, waarin hij zich een tegenstander toont van het beginsel om de divisie-artillerie te bewapenen in overeenstemming

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 90