„aandacht en boeiend, verrast hij door de snedigste opmerkingen Het is een imponeerend ras, het Duitsche Louis „zegthet ras van de toekomst „BaZoo ver zijn wij gelukkig nog niet In Juni 1857 ging het weder naar Engeland, waar op Windsor Castle aangename dagen werden doorgebracht. Daarna een studie reis naar Silezië. Alles wees er op dat von Moltke zou voortgaan als adjudant van den Kroonprins zijn loopbaan te beëindigen, toen plotseling de Koning ernstig ongesteld werd en te zelf der tijd de Chef van den Generalen Staf kwam te overlijden. De Kroon prins nam nu het regentschap waar en een van zijn eerste regee- ringsdaden was om op 29 October 1857, in opdracht van den Koning, von Moltke te belasten met de waarneming van de functie van Chef van den Gen. Staf. Na in Januari 1858 den Kroonprins nog te hebben bijgestaan bij zijn huwelijk in London, en midden van dat jaar da herfstmanoeuvres te hebben geleid, ontving hij aan het einde der oefeningen den volgenden brief „Ich nehme die Gelegenheit des Schlusses der gemeinschaft- „lichen Uebungen des fünften und sechsten Armeekorps gern „wahr, um Ihnen einen Beweis meiner Zufriedenheit mit „Ihrer Geschaftsführung zu geben und Sie hierdurch zum „Chef des Generalstabes der Armee zu ernennen. „Liegnitz, den 18 September 1858. „Im Allerhöchsten Auftrage Seiner Majestat des Königs. Prinz von Preuszen. Voor den Pruisischen Generalen Staf werd hiermede een tijd perk van groote ontwikkeling ingeleid. (Wordt vervolgd). 1011

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 16