met een minimum aan projectielen de weerstanden, waaraan de infanterie zich stootte, uit te schakelen of althans tijdelijk te neutra liseeren, verwerd hier tot een plompen moker, welke ongeacht den plaatselijken toestand domweg meter voor meter van het door den vijand bezette terreingedeelte murw sloeg. Is het te veel gezegd, wanneer men de vuurwals uit een oogpunt van „samenwerking" als een verwording beschouwt Afgezien van de bezwaren, welke de vuurwals met zich mede brengt, heeft men van deze methode van samenwerking niet willen afzien en vindt dit begeleidende afsluitingsvuur in alle voorschrif ten van de militaire grootmachten behandeling. Uit een oogpunt van moreel, om de aanvallende infanterie in gang te zetten (tir de démarrage) wordt de vuurwals nog door velen als onmisbaar geacht. Wij citeeren hier den Commandant GERIN „Le barrage „roulant a fait faillite, comme panacée et la „mécanique" se détra- „que infailliblement trés peu de temps après l'heure H. Oui „mais le barrage roulant demeure un procédé de démarrage auquel „nul fantassin de la guerre n'entend renoncer." en de Colonel „CULMANNils donnent a l'infanterie un réconfort „moral puissant, et, a ce point de vue, les barrages roulants ini- „tiaux dits de „démarrage", qui l'entraxnent a l'assaut, ont une „valeur particulière, et sont, en général, exigés par le comman- „dement." Zooals hiervoren werd uiteengezet eischt deze wijze van onder steuning met artillerievuur onnoemelijke hoeveelheden artillerie en munitie, voorts een minutieuse voorbereiding en dus veel tijd alle elementen, die over het algemeen in den bewegings oorlog ontbreken. Want al mogen dan de hoeveelheden beschikbare divisie-artillerie zijn vergroot en de munitiehoeveelheden uitge breid, een artilleriemacht als hiervoren omschreven voor het afgeven van begeleidende afsluitingsvuren is in geen leger ter wereld onmiddellijk beschikbaar, daar de zware artillerieën als regel slechts een strategische, doch geen tactische mobiliteit bezitten. Naast dit vuurwals-procédé heeft men dus gezocht naar een andere methode, welke minder materieel en minder munitie zou eischen en daardoor in aanmerking zou kunnen komen voor toe passing in de beweeglijke oorlogvoering. Deze vorm heeft men gevonden in de toepassing van vuurconcentratie's, welke werden voorbereid op die punten en terreingedeelten, waar sterke weer stand van den vijand werd verwacht. Deze vuurconcentratie's werden eveneens volgens tijdregeling afgegeven, waarbij de ver legging van het vuur verband hield met de snelheid van voor- waartsche beweging van de infanterie, terwijl daarnaast het J) Culmann. Tactique générale, pag. 167. 1029

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 34