IV. Welke is de uniform voor het Roode Kruispersoneel, en hoe is dit verder uitgerust V. Welke materieele voorzieningen zijn door het Roode Kruis getroffen, teneinde aan haar oorlogstaak te kunnen voldoen VI. Hoe is de vertegenwoordiging van het Roode Kruis bij de diverse hooge staven van het Leger in oorlogstijd geregeld VII. Op welke wijze voorziet het Indische Roode Kruis in de verplichting tot instellen van een Informatiebureau voor in lichtingen omtrent gewonden, enz. en een Bijzondere Com missie voor het verzenden van geschenken aan gevangenen en geïnterneerden Ad. I. Wat omvat de oorlogstaak van het Indische Roode Kruis en volgens welke algemeene beginselen wordt zij uitgeoefend Algemeene beginselen. De taak van vervoer en verpleging van de gewonden buiten het operatiegebied, dus vanaf het evacuatiestation, zal van den aanvang af vrijwel geheel komen te rusten op het Roode Kruis, daar voor deze werkzaamheden in het gebied van den aan- en afvoerdienst en het achterland zelve door den Militair Genees kundigen Dienst nog slechts een kleine kern van personeel en materieel kan worden afgezonderd. Overigens verleent het Roode Kruis, indien zulks noodig mocht blijken, hulp aan den Militair Geneeskundigen Dienst bij het ver voer en de verpleging van de gewonden in het operatiegebied als beginsel geldt hierbij evenwel, dat de te verleenen Roode Kruis-hulp zich in het algemeen niet zal uitstrekken tot de genees kundige organisatiën bij de strijdende troepen. Bij verdediging van stellingen en werken (bijv. bij oliehavens), kan het personeel van de vrijwillige hulpverleening indien de omstandigheden zulks noodzakelijk maken, op korten afstand van het front werkzaam worden gesteld. Overzicht van de oorlogstaak van het Roode Kruis op Java In het operatiegebied Er wordt op gerekend, dat als regel Roode Kruis-hulp noodig zal zijn bij 1. de verpleging van gewonden in het veldhospitaal 2. het vervoer van het veldhospitaal naar het evacuatiespoor wegstation 3. den dienst op het evacuatie-spoorwegstation (in de organisatie van de veldhospitaalafdeeling is daarvoor eveneens een kern van M.G.D. personeel uitgetrokken). 1038

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 43