De uniform mag uitsluitend worden gedragen bij het deelnemen •aan Roode Kruis-oefeningen en -bijeenkomsten, alsmede bij het verrichten van bevolen Roode Kruis-diensten. Voor de leden der mobiele colonnes is dan het dragen van de volledige uniform verplichtde leden der plaatselijke colonnes kunnen volstaan met het dragen van de kwartiermuts of bamboehoed met het boven beschreven Roode Kruis embleem en de Roode Kruisarm- band om den linker bovenarm. Uitrusting. De helpers dragen aan den gordel links achter een opgerold touw van 10 m lengte, midden achter de eetketel, rechts achter de veidflesch. Voorts zijn allen voorzien van een op maat gemaakt helpzeel. De sectie- en ploegcommandanten en de reserve-helpers zijn voorzien van een electrische lantaarn. De ploegcommandanten en de reserve-helper-techniker dragen een kapmes links aan den gordelde reserve-helper-techniker bovendien een gereedschaps- tasch aan een riem over den rechter schouder. De reserve-helper-rijwielordonnans voert een rijwiel mee de reserve-helper-automobielbestuurder moet in het bezit zijn van een geldig rijbewijs voor personenauto's en vrachtauto's. De medische uitrusting, die aan den lijve wordt medegevoerd bestaat per sectie uit één tasch voor officieren van gezondheid voor den sectiecommandant en 9 verbandtasschen, voor de drie ploeg- en zes groepscommandanten der sectie. De leden der mobiele colonnes zijn allen voorzien van een leger- gasmaskerde plaatselijke colonnes alleen voor zoover zij een functie te vervullen hebben bij den plaatselijken luchtbescher mingsdienst (verleenen van eerste hulp aan gaszieken). Voor nadere bijzonderheden omtrent de uitrusting moge worden verwezen naar het binnenkort verschijnend „Voorschrift voor de transportcolonnes van het Nederlandsch-Indische Roode Kruis" uit te geven door het Centraal Comité voor Nederlandsch-Indië. Ad V. Welke materieele voorzieningen zijn door het Roode Kruis getroffen teneinde aan haar oorlogstaak te kunnen voldoen Behalve de hiervoor in het kort geschetste materieele uitrusting van het personeel der transportsecties, is bij de mobiele colonnes nog ingedeeld per mobiele transportsectie bij het personeel der groepen 6 draagbaren, 3 ijzergaasspaiken, 1 Thomasspalk voorts één auto- draagbaarstel M.G.D. met 4 reservedraagbaren te monteeren op een ingehuurde of gevorderde vrachtauto 1047

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 52