per twee mobiele transportsecties wordt meegevoerd één stel verbandkistjes M.G.D. nr. 1 t/m 12, nr. 16 (caporiet), nr. 18 (kleine zuurstofkoffer) en nr. 20 (gasmaskers en vullingsbussen). Het materieel van de plaatselijke colonnes voor militaire doel einden bestaat uit per transportsectie bij het personeel der groepen 6 draagbaren, 3 ijzergaasspalken, 1 Thomasspalk, voorts één autodraagbaarstel M.G.D. met 4 reserve-draagbaren te monteeren op een ingehuurde vrachtauto. Bovendien wordt meegevoerd één stel verbandkistjes M.G.D. nr. 1 t/m 4 en nr. 6 t/m 8. De uitrusting van dié plaatselijke transportsecties, waarvan wordt bepaald, dat zij een rol hebben te vervullen bij de plaatse lijke luchtbescherming, wordt aangevuld met een uitrusting „Eerste hulp aan gaszieken" bestaande uit één stel verbandkistjes M.G.D. nr. 10, 11, 12, 16, 18 en 20 aangevuld met 10 stuks één persoons zuurstofcylinders met brancardklem, bestemd voor zuur stoftoediening gedurende het transport. Teneinde paraat te zijn voor het inrichten van mobiele nood- ziekeninrichtingen in oorlogstijd, overal op Java waar zulks door den Militair Geneeskundigen Dienst noodig zou worden geoor deeld, zijn door het Roode Kruis een voorraad aangeschaft van 250 hospitaalledikanten compleet met matrassen, klamboes, bed- degoed, enz.zij zijn opgelegd te Bandoeng, Magelang, Djocja en Solo. Behalve deze bedden zijn voor het inrichten van mobiele nood- ziekeninrichtingen, waar ook chirurgische hulp moet geboden kunnen worden, naast verplegingsartikelen, ook instrumenten, medicijnen, verbandartikelen, e.d. van noode. Dit materieel moet handig verpakt zijn in genummerde kisten van eenheidsformaat, zoodat het direct per trein of auto kan worden vervoerd. Daarnaast moet het naast zijn oorlogsbestem ming zooveel mogelijk zonder meer geschikt zijn om te worden aangewend in geval van hulpverleening bij massale rampen, zoo als bij vulkanische uitbarstingen, overstroomingen, aardbevingen, e. d. Op grond van deze overwegingen werd door het Roode Kruis hiervoor als eenheid gekozen het materieel van een verbandplaats- ajdeeling van den Militair Geneeskundigen Dienst, doch vereen voudigd en met weglating van datgene, wat speciaal voor den dienst in het operatiegebied daaraan is toegevoegd, zooals b.v. materieel voor behandeling van gaszieken, een aantal tenten en extra transportmaterieeldeze uitrusting werd door het Roode Kruis in tweevoud besteld. Wanneer deze materieeluitrusting voor het inrichten van mo biele noodziekeninrichtingen zal zijn gereed gekomen, zal één volledige uitrusting voor hulp bij rampen in West-Java worden 1048

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 53