9. Pioniercommandant. a. Luit. X. der Genie (C.sie.-Pi. 1), toegevoegd aan den det.cdt, treedt op als pioniercdt.; wordt door mij ge machtigd alle nadere aanwijzingen op versterkingsge- bied te geven. b. Onder zijn rechtstreeksche leiding worden uitgevoerd 1. mijn cop. (door personeel 1 vb.br.) en door sie.Pi. 2. hindernissen tegen paun I 3. waarnemingsposten. c. Is verder belast met 1. algemeene leiding en controle op den maskeerings- dienst 2. inrichting en beheer van het pionierpark en mate- rialendepot 3. vordering van materialen gereedschappen en ver voermiddelen 4. vernielingen. 10. Pionierpark en materialen-depot wordt opgericht in kpg. KANDANGSAPI geopend dagelijks van 5.45 tot 18.30. In het park kan worden ontvangen (c.q. verwisseld) groot pioniergereedschap bamboe voor schuilnissen en schuilplaatsen palen, draad en krammen voor versperringengasgordijnen. 11. Vordering. Door ondercdtn. kan in het hun ter verdediging toever trouwde gebied zoonoodig tot vordering van aanwezige ma terialen en gereedschappen worden overgegaan. 12. Constructieschetsen. Constructie schetsen van de voornaamste te maken werken zijn bij den pioniercdt. verkrijgbaar en dienen bij den stellingarbeid te worden gevolgd. 13. In te dienen bescheiden. Ondercommandanten brengen mij dagelijks te 19.00 verslag uit omtrent den stand der werkzaamheden. Det.cdt. Schriftelijk aan enz. Aangezien deze laatste bevelen geen aanleiding geven tot op merkingen willen wij hiermede onze serie oefeningen besluiten. 1067

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 74