het gewest en de omstandigheid, dat B. niet te veel mag worden ontbloot. Na sanctionneering van de te nemen maatregelen ont vangt Kapitein D, Cdt. van 2-Inf. XX te 21.30 het volgende bevel Inf. XX, Nr B. 1-11-36, 21.30 Bevel voor 2-Inf. XX. 1. Vijand in B. is plotseling verzet uitgebrokende geheele stad is in handen van de opstandelingeneen deel der politie is in het politie-bureau ingesloteneen gedeelte van de Europeesche ingezetenen handhaaft zich in woning A. R., postkantoor en gebouw Factorij telefonische verbinding is verbroken. 2. Opdracht. a. 2-Inf. XX versterkt met 1 sie.wrn. 1), 1 sie.gemotori seerde inf.2) 1 sie.pau. en 2 motorordonansen onder co. kapitein D. hedennacht afmarsch op auto's naar A. Opdrachthet verzet aldaar breken, het gezag herstel stellen en daarna den toestand blijvend beheerschen, waartoe tot nader order in A. blijven b. Cdt.wrn., cdt.sie. gemotoriseerde inf., cdt. sie.pau. en de motorordonnansen zullen zich te 22.15 bij U melden c. De voor het vervoer benoodigde auto's (20 twee-ton ners) staan van 23.00 af te Uwer beschikking op de aio on 2. 3. Verkenning. Te omstreeks 22.00 zal de cdt. van de door den Resident ter verkrijging van nadere gegevens uit te zenden recher cheurs zich bij U melden, teneinde van U opdracht te ont vangen voor het verzamelen van nadere gegevens. 4. Munitie. Uit het munitiemagazijn van luitenant-adjudant te ontvan gen 8 kisten met handgranaten en 8 blikken met detonatoren. G. T. munitie op de auto's medenemen (uitsluitend P. S.nr. 1). 5. Verhand en verbindingen. a. Berichten, indien mogelijk tfanders per motorrijder aan mij geïmproviseerd 40 man op rijwiel van de andere compagnieën (zon der km). -) de door ons (I.M.T. 1936, nr. 8, blz. 751) voorgestane sie. op auto's. 1070

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 77