De Javasche Bank, Nederlandsche Handel Mij., Nederlandsch- Indische Handelsbank, Nederlandsch-Indische Escompto Mij., Al- gemeene Volks-Credietbank. Wanneer er ter plaatse geen Comité bestaat en ook geen der bovengenoemde bank-instellingen is gevestigd, kan de ingevulde strook en de bijdrage worden afgegeven op het Postkantoor, alwaar zij door tusschenkomst van de Postspaarbank kosteloos naar Batavia zullen worden doorgezonden. Allen die zich bij deze petitie hebben aangesloten kunnen tegen (extra)- betaling van 10 cent een insigne als uiterlijk bewijs van hun instemming met de actie, ontvangen bij de plaatselijke Comités of bij de instellingen die voor de inontvangstname der strooken en bijdragen zijn aangewezen. Geschiedt de inlevering ten Postkantore, dan kan het insigne worden aangevraagd bij een der plaatselijke Comités in de buurt. Ondergeteekende verklaart zich aan te sluiten bij de petitie van het Algemeen Weermacht Comité en voor een bedrag van in te teekenen. Dit bedrag is contant betaald. Van dit bedrag wenscht hij te betalen op heden voor 15 November a.s. en voor 15 December a.s. Doorhalen wat niet gewenscht wordt. Naam Beroep Woonplaats Handteekening Het land dat U voedt, Zij het land dat Gij hoedt Medeburgers, In aansluiing op het petitionnement, door het Comité voor de Weermacht-versterking van Nederlandsch-Indië hiernevens gepu bliceerd, moge nog een kort persoonlijk woord volgen. Het Koninkrijk der Nederlanden als wereldmacht staat en valt met Nederlandsch Oost-IndiëHet is niet denkbaar zonder dezen schitterenden parel in de tweede-eenheid van het Rijksbestel, dat 1076

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 83