Alleen het volk, dat zich verdedigen kan, heeft zelfvertrouwen. Alleen het volk, dat een dierbaar pand te verdedigen heeft, kent idealen. Wij hebben dat pand. Hoog het hartHoog het ideaalVerde digt het als het moet Gij landgenooten, ver-weg in het brandpunt van het Europeesch rumoer. Gij leiders van groote zaken hier in Indië, Gij medeburgers, Gij en ik, rijk en arm, hoog en laag. Of Gij zit aan den disch der grooten, of aan den schralen disch der onfortuinlijken, Of Gij schittert in leidende posities, of handwerk verricht van het nedrigst allooi. Of Uw wieg stond aan de Westerstranden, of in het land der palmen. Of Uw huid blank zij, of bruin getint. Gij allen, loyale zonen van denzelfden staat, erkent in dezen grootschen tijd van omvorming en verwording eenzelfde doel, eenzelfde belang, eenzelfden plichtUw landdat is Groot- Nederland, dat is de twee-eenheid Holland-Indië, dat is het Indië, waar Gij Uwe welvaart vondt te dienen en te schragen! Kent Uwen plicht en dient Uw land, naar kracht en naar vermo gen, uit vrijen wil, door in volle overtuiging aanvaarden dwang Burgers van Nederlandsch-Indië ILtt op U is>aecfe HET ALGEMEEN WEERMACHT-COMITÉ. Hoewel het aan de petitie ten grondslag liggende streven naar versterking van de weermacht en de in de circulaire vervatte saamhoorigheidsgedachte de algemeene sympathie verdienen, wil het ons niettemin voorkomen, dat de critiek welke in het petition nement op de Regeering wordt uitgeoefend en welke o.i. beter weggelaten had kunnen worden, voor landsdienaren een bezwaar kan zijn, zich bij de actie aan te sluiten, althans zich bij de actie op den voorgrond te plaatsen. Het bestuur der I. K. V. J. H. WESSELING, Voorzitter. 1078

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 85