1122 4. De betrokken Gouverneur is bevoegd om, in overleg met den betrokken Divisiecommandant, den duur der terbeschikkingstelling te bekorten ten einde de aan het slot van het vorige lid bedoelde ver vanging op zoodanige wijze te regelen als door hem in het belang van den dienst noodzakelijk wordt geacht. 5. Indien tijdens vorenbedoelde terbeschikkingstelling een met een politiefunctie belaste militair beneden den rang van officier door den betrokken Resident onvoldoende geschikt voor den politiedienst wordt geacht, wordt hij door den betrokken compagnies-commandant door een ander militair vervangen. 6. De betrokken compagniescommandant draagt zorg voor het op sterkte houden van de uit militairen van de onder zijne bevelen staande compagnie samengestelde detachementen veldpolitie. Artikel 5. 1. De met veldpolitie functies belaste militairen zijn voor zoolang zij ter beschikking van het Binnenlandsch Bestuur zijn gesteld, be voegd tot de opsporing van strafbare feiten op denzelfden voet als de ambtenaren en beambten der algemeene politie. 2. Zij dragen ter aanduiding van hunne opsporings- en andere politioneele bevoegdheid een duidelijk zichtbaar kenteeken. Artikel 6. De met veldpolitie functies belaste militairen staan behoudens het tuchtrecht in dezelfde verhouding tot de ambtenaren van het Binnenlandsch Bestuur als het personeel der veldpolitie in de pro vinciën West-, Midden- en Oost-Java. Artikel 7. De werkzaamstelling bij de veldpolitie van de politioneel opgeleide officieren en minderen geschiedt in dezen zin, dat a. de kapiteins-compagniescommandanten, nevens de uitoefening van hunne militaire functie, worden belast met de waarneming van de betrekking van technisch leider der uit militairen samengestelde detachementen veldpolitie, in de functie van commissaris van politie 1ste klasse b. de luitenants, nevens de uitoefening van hunne militaire functie, worden belast met de waarneming van de betrekking van adjunct- technisch leider der uit militairen samengestelde detachementen veldpolitie in de functie van commissaris van politie 2e klasse c. de onderluitenants worden belast met de waarneming van de betrekking van detachementscommandant in de functie van hoofdinspecteur van politie d. de onderofficieren-instructeur worden belast met de waarneming van de betrekking van detachementscommandant in de functie van inspecteur van politie le klasse of met de functie van in specteur van politie le klasse e. de Europeesche sergeanten en de met dezen in betaling gelijkge stelde niet-Europeesche sergeanten le klase worden belast met de waarneming van de betreking van detachementscommandant in de functie van inspecteur van politie of met de functie van in specteur van politie

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 24