112.3 de niet-Europeesche sergeanten le klasse, niet vallende onder de groep e. worden belast met de functie van hoofdposthuiscom- mandant g. de niet-Europeesche sergeanten 2e klasse en de Europeesche brigadiers worden belast met de functie van posthuiscommandant der le klasse, de korporaals met die van posthuiscommandant der 2e klasse h. de Marechaussee's le en 2e klasse worden belast met de functie van politieagent, onderscheidenlijk der le en 2e klasse. Artikel 8. De „Instructie van de gewestelijke leiders der veldpolitie" (Bijblad Nr. 10627), zooals deze voor het hervormde gebied op Java en Madoera moet worden gelezen ingevolge het besluit van 27 Augustus 1925 Nr. 12x (Staatsblad Nr. 434) en het bepaalde onder C. Departement van Binnenlandsch Bestuur, sub 25e van het besluit van 27 Augustus 1931 Nr. 33 (Staatsblad Nr. 373) is mutatis mutandis en behoudens het bepaalde in de artikelen 10 en 11 van toepassing op de officieren, die met de technische leiding der uit militairen samengestelde detachementen veldpolitie zijn belast. Artikel 9. De „Voorloopige instructie ten behoeve van de veldpolitie in Ne- derlandsch-Indië", zooals deze moet worden gelezen ingevolge het besluit van 27 Augustus 1925 Nr. 12x (Staatsblad Nr. 434) en voor zoover betreft de provinciën West-, Midden- en Oost-Java, ingevolge het besluit van den Directeur van Binnenlandsch Bestuur van 18 September 1931 Nr. Pol. 23/1/5 (Bijblad Nr. 12684), alsmede de voor evengenoemde provinciën geldende, „Instructie voor den detache mentscommandant der veldpolitie" (Bijblad Nr. 12685) zijn mutatis mutandis en behoudens het bepaalde in de artikelen 10 en 11 van toepassing onderscheidenlijk op de uit militairen samengestelde veld- politie-detachementen en hune commandanten. Artikel 10. Het administratieve beheer over het personeel der uit militairen samengestelde detachementen veldpolitie alsmede dat over het mate rieel dier detachementen voor zooveel behoorende tot het departement van oorlog, worden gevoerd volgens de terzake geldende militaire voor schriften. Artikel 11. 1. De met veldpolitie functies belaste militairen blijven onderwor pen aan het militaire straf- en tuchtrecht. 2. Wanneer een met een veldpolitie functie belaste militair tekort schiet op een wijze, welke in geval bij een ambtenaar of beambte der algemeene politie naar het oordeel van den betrokken Resident de toepassing van het „Voorloopig Reglement van tucht voor het per soneel der Algemeene Politie" noodig zou maken, dan houden de militaire gezaghebbenden bij de toepassing op dien militair van het in het vorige lid genoemde reglement, voor zooveel mogelijk, rekening met de inzichten van dien Resident.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 25