Genoemd besluit trad met ingang van 1 Juli 1933 in werking op dezen datum werden verschillende burgerlijke detachementen veldpolitie in de residenties Batavia en Cheribon van het gewest West-Java en in de residenties Kediri en Besoeki van het gewest Oost-Java door Marechaussee's overgenomen. (Wordt vervolgd). 1124 Artikel 12. De transportmiddelen der veldpolitie detachementen, waarvan het personeel op den voet van het bepaalde bij artikel 1 wordt vervangen door politioneel opgeleide militairen, worden in beheer overgenomen door laatstgenoemden, die daarvoor dezelfde beschikking zullen heb ben en daarvan hetzelfde gebruik zullen maken als de veldpolitie. Artikel 13. 1. Voor de met veldpolitie functies belaste militairen, die in de door de betrokken veldpolitie-detachementen ontruimde kazernes wor den gehuisvest, gelden dezelfde eischen van legering als voor de veldpobtie. 2. Het beheer over die kazernes blijft op den bestaanden voet gehandhaafd. Artikel 14. De verdeeling der aan de werkzaamstelling van militairen der op Java gelegerde Marechaussee-compagnieën als veldpolitie verbonden kosten tusschen de departementen van Oorlog en Binnenlandsch Bestuur geschiedt in het algemeen als volgt a. ten laste van het departement van Oorlog komen onder meer alle kosten van bezoldigingen, toelagen, daggelden, patrouillegelden, voeding, kleeding, bewapening, enz. van die militairen op den voet der ter zake geldende militaire regelingen en voorschriften, alsof de militairen in normaal militair verband waren b. ten laste van het departement van Binnenlandsch Bestuur komen alle zoogenaamde „meerkosten", waaronder onder meer zijn te verstaan de kosten van detacheering van officieren en minderen te Soekaboemi gedurende hun opleiding aan de politieschool al daar, alsmede die, welke verbonden zijn aan die politioneele op leiding de kosten, welke het gevolg zijn van de legering der met politie functies belaste militairen in de betrokken veldpolitie- kazernes de kosten, welke verbonden zijn aan het gebruik, het onderhoud en de eventueele aanschaffing van transportmiddelen ten behoeve van de met veldpolitie functies belaste militairen, en voorts de kosten, welke verbonden zijn aan de politioneele ad ministratie, aan de beschikbaarstelling van politioneele voorschrif ten en boekwerken en aan het vervoer der militairen van hunne garnizoenen naar de kazernes, waarin zij tijdens hunne werkzaam stelling als veldpolitie worden gehuisvest en omgekeerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 26