2. een oprukken langs drie verschillende wegen is mogelijk (n.l. de Nassaulaan, de Bernhardlaan- Wilhelminalaan-Tweede Dwarsweg en het W. van de Nassaulaan loopende pad door de villawijk) nadeelen: 1. er moet een omweg worden gemaakt 2. het overzicht over de oprukkende troepen en der halve het onderhouden van het verband tusschen de oprukkende colonnes is moeilijk. Van het Z. uit kan tot aan de Pakhuizen Z. van het station, in breed front ook naast de wegen door het kampongterrein worden opgerukt, daarna worden dezelfde moeilijkheden ondervonden als bij een oprukken uit O. richting. Vrouwen en kinderen in de kampongs kunnen zich daar niet dekken tegen vuur en zou den belemmerend op het gebruik van de vuurwapens kunnen werken. De kans is groot, dat de vrouwen en kinderen uit de stads- kampongs naar de randkampongs zijn gevlucht. Een oprukken uit W. richting, hetgeen, uit een oogpunt van verrassing de voorkeur zou verdienen is helaas door het wegen stelsel niet mogelijk. Op grond van het hierboven omtrent het terrein vermelde is er veel voor te zeggen van het N. uit de stad binnen te rukken een beslissing behoeft echter nog niet aanstonds te worden geno men, dat is pas noodig bij aankomst in kpg. S.voordien zijn door verkenningen wellicht nog gegevens te verkrijgen, welke van invloed zijn op de te nemen beslissing. e. De politieke verkenning. De beantwoording van de volgende vragen is van belang voor de verdere actie 1. Wie zijn de hoofdaanleggers 2. Waar zijn hun woningen en hun vereenigingsgebouwen 3. Waar zijn de verzetslieden voornamelijk verzameld 4. Hoever heeft zich de terreur in de stad uitgebreid 5. Hoe is de houding van het deel der bevolking dat niet daad werkelijk aan het verzet deelneemt 6. Hebben de verzetslieden maatregelen getroffen ter bescher ming van eigen vrouwen en kinderen 7. Is de straatverlichting nog intact 8. Zijn er brandstichtingen gepleegd en is de waterleiding nog bruikbaar C. 2-Inf. XX heeft dit vragenlijstje juist opgesteld, als de chef van de rechercheurs zich komt melden. De kapitein laat hem bovengenoemde vragen overnemen, deelt hem mede, dat hij een 1145

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 47