afschrift daarvan den Resident zal sturen en dat hij tusschen 3.00' en 4.00 (2-11-36) bericht verwacht in kampong S. Mocht deze kampong onverhoopt door de compagnie nog niet zijn bereikt, dan moet de bericht-overbrenger zich langs den weg naar B. verplaatsen tot hij den troep ontmoetherkenningsteeken met de groote lichten. Kapitein D. verzoekt den commandant van de rechercheurs een poging te doen met de ingesloten eigen partij in verbinding te komen en haar mede te deelen, dat ontzet in aantocht is. Tenslotte vraagt kapitein D. hem te melden, waar door de ver zetspartij in het centrum der stad barricades zijn opgericht. (Voor het geval de „militaire verkenning", zie hierna, deze gegevens niet zal kunnen verkrijgen). De militaire verkenning. Uit de beschouwingen omtrent het terrein is reeds goeddeels op te maken, welke vragen door de militaire verkenning beant woord zullen moeten worden, n.l. 1. Zijn kampong S. en de driesprong 1 km W. daarvan per auto te bereiken 2. Zijn er in de Hoofdstraat en in de Oranjelaan barricades op geworpen 3. Is dit laatste ook het geval in andere straten 4. Welke gebouwen zijn door de verzetspartij bezet, c.q. ver sterkt 5. Hoe is de situatie bij het station Is de spoorbaan onbe schadigd 6. Is de verzetspartij ook doorgedrongen in de villawijken in het N. en N.O. deel van de stad 7. Zijn er op de wegen in die wijken hindernissen aangebracht 8. Zijn de Emmalaan en de weg Z. van de stad, alsmede de van daar naar het N. loopende dwarswegen nog bruikbaar voor auto's g. Het gebruik van de beschikbare troepen. Een optreden bij duisternis van de gemotoriseerde sie. inf. als zoodanig acht kapitein D. niet gewenschtdeze sectie wil hij bovendien nog graag intact houden, om ten volle haar bijzondere geschiktheid en vaardigheid bij het optreden tegen een volks massa te kunnen benuttigen. Voor het uitvoeren van de militaire verkenning is de sie.Pau. het aangewezen middelzij kan echter niet alles doen, daarom moet ook, hoewel de voorsprong klein is, van de wrn. gebruik worden gemaaktde sie.wr. zal bovendien een gedeelte van de toegangswegen tot de stad moeten afsluitende aan de wrn. op te dragen verkennende taak moet dus beperkt zijn. 1146

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 48