Mondeling aan D. 2-Inf. XX. sie. cdtn. C. co.groep. C. sie.gemot.inf. fourier. enz. D. Onderstelling (vervolg). I. De marsch verloopt ongestoordte 3.20 (2-11-36) wordt driesprong kpg. S. bereikt en wordt halt gehouden. De cdt. van de rechercheurs is aanwezig en meldt zich. Hij deelt kapitein D. het volgende mede (zie de hem verstrekte opdracht) a. de hoofdaanleggers zijn v.z.v. ik heb kunnen nagaan Hadji Ali bin Moefakar en Hadji Hassan, zij bevonden zich in het bioscoop-gebouw b. de meeste opstandelingen komen uit de kpgn. Z. van de Hoofd straat c. een groote menigte trof ik aan in de omgeving van het bios coop-gebouw en het 'Oranjeplein ook op het snijpunt Hoofd straat-Tweede Dwarsweg waren vele verzetsliedenaldaar werd aan een barricade gewerkt d. ik heb den indruk gekregen, dat de Chineezen en een klein gedeelte van de bevolking zich afzijdig houden e. de straatverlichting is vernield branden niet waargenomen, toestand van de waterleiding onbekend zoowel in Chin, als in Eur. toko's is geplunderd, evenals in nabij het centrum gelegen villa's hierbij zijn aan eigen zijde eenige menschen vermoord g. bij de Prot. Kerk en op het snijpunt Wilhelminalaan-Oranje- laan was men bezig de straat op te breken h. ik ben niet meer in de gelegenheid geweest in het Z. te ver kennen twee van mijn rechercheurs bevinden zich echter in dit gedeelte van de stad. II. Intusschen komt van cdt.sie.Pau. het volgende bericht binnen Sie.Pau., nr. 1 A. 2-11-36, 3.00 Bericht nr. 1. 1. Van C.Wr. vernomenZ. weg slecht begaanbaar, enkele bruggen onbetrouwbaar, driesprong Z. weg Eerste Dwars weg versperd doch niet bewaakt. 1152

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 54