1163 maakt naar den vij. wanneer men het gevecht wil aanvaarden in het andere geval tracht men zich hieraan handig te onttrekken. 3. Het gevecht wordt op korten afstand gevoerd en duurt slechts enkele minuten il faut être le premier a voir et a déclencher un tir précis. Modern anti-tankgeschut is in een vew. noodig. 4. Het eenige strijdmiddel is het vuur. De beweging moet alleen worden aangewend ten behoeve van het vuur, dan wel om zich aan het gevecht te onttrekken. 5. Hoewel tengevolge van betere constructie, de vewn. tegenwoordig niet meer zoo „bijziende" zijn als vroeger, kan het toch ook thans nog voor komen, dat men in een vew. niets merkt van een gevecht, dat op enkele honderden meters afstand plaats heeft. Hieruit valt af te leiden dat van een onderlinge steunverleening niet veel terecht zal komen elke vew. kiest zijn tegenstander en valt hierop aan en na verkregen succes helpt hij zijn re. of li. buurman. 6. De inf. moet bij den strijd van tank tegen tank niet passief blijven, doch door het ingrijpen met afweergeschut krachtig helpen. Gebruik pau. bij de cav. Het Cavalry Journal van Januari/Februari 1936 geeft twee richtingen aan voor het gebruik van paun. bij de cav. a. Sectiesgewijze gebruik van het peloton. De sien. worden toegevoegd aan en werken nauw samen met cav. onderdeelen. De normale indee ling van het pel. is dan 1 sie. bij den reg.staf. voor het gebruik door het co. en voor verbinding met voorhoede, flankdekking enz. 1 sie. voor vk.; wordt gebruikt voor uitbreiding van de vk. door de cav.; gaat normaal 1 uur marcheeren voorwaartstevens voor vb. met hoofdmacht. 1 sie. in reserve of voor speciale opdrachten. b. Het peloton wordt als eenheid gebruikt onder commando van den pel.- cdt. slechts 1 of 2 paun. krijgen een speciale opdracht. S. trekt te velde tegen methode sub b. en geeft als zijn opinie weer, dat de reactie van de meeste cav. officieren op de invoering van paun. is geweest, dat zij zonder meer steeds trachten het verkenningsrayon uit te breiden, zonder te letten op de werkelijke behoeften van den troep. S. verkondigt de meening welke dz. niet kan worden gedeeld dat de cav. gewoonlijk geen behoefte heeft aan inlichtingen over een dagmarsch afstand (taak voor het pel.)doch dat een uur afstand voldoende is. Naar onze meening kan het rayon waarover inlichtingen kunnen worden verstrekt, zich nooit te ver uitstrekken. Al is S. met een uur afstand tevreden, de A.B. zal dit waarschijnlijk niet zijn. S. is van oordeel dat die vkn. op grooten afstand op een gevecht gaan gelijken, hetgeen o.i. uit den aard der zaak niet noodig behoeft te zijn. Het artikel wekt den indruk de cav. naar voren te willen brengen ten koste van de paun. Eenige gegevens omtrent organisatie vew. eenheden en het gebruik. Ontleend aan een artikel van Luit. Warringa, M.S. van Oct. 1936 1. Normaal is de laagste eenheid de sectie, 2. Samenstelling Fr. sie.5 wagens w.o. 2 of 3 kanonwagens. D. sie.7 wagens plus co. wagen. Een sie. zw. vewn. gewoonlijk 1 a 2 vewn. 3. De volgende eenheid is de compagnie. 4. Samenstelling Fr. cie.3 sien. (19 stukken geschut, 100 mitrn.) D. cie.4 sien.

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 65