1175 uitvoeren van bombardementsopdrachten tevens de noodige aandacht moet worden besteed aan de verkenning. Elke bombardementsopdracht is tevens een verkenningsopdracht zoodat iedere vlieger van een bombardements vliegtuig na afloop van een opdracht een verkenningsrapport moet opmaken. Wat de vliegopleiding betreft valt te vermelden, dat van het aantal leerlin gen 20 a 30 nooit „los" komt. Vliegers waarvan blijkt, dat zij geen voldoen den vliegaanleg hebben, worden verder opgeleid tot waarnemer. Bij de behandeling van de schietopleiding en de opleiding tot bommen werper worden enkele interessante getallen genoemd betreffende de behaalde trefferresultaten. Bij het schieten met den voormitrailleur word door afgerichte vliegers op een grondschijf van 3 X 3 m een trefferpercentage van 70—80 bereikt Door afgerichte waarnemers wordt met den achtermitrailleur op een schijf van 6 X 12 m 3045 treffers verkregen. Wat betreft de resultaten bij het schieten in de lucht op sleepschijven (van 2 X 15 m) wordt vermeld, dat zoowel de vliegers met den voormitrailleur als de waarnemers met den achtermitrailleur 20 treffers behalen. De opleiding tot bommenwerper vangt op den grond aan. In een donkere ruimte wordt door een in het plafond opgesteld projectieapparaat een terreinbeeld op den witten bodem geprojecteerd zooals dit uit een vlieg tuig wordt gezien. Vlieger en waarnemer bevinden zich m een geheel uitgeruste vliegtuigromp welke zich op een platform boven het geprojec teerde terrein bevindt. Het geprojecteerde beeld kan nu door een aandrijf mechanisme naar believen worden bewogen zoodat de bemanning den indruk krijgt zich in een zich bewegend vliegtuig te bevinden. De bewegingen van de stuurstok in het vliegtuig worden automatisch op de bewegingen van het doel overgebracht. De vlieger stuurt op deze wijze a.h.w. het terrein op aanwijzingen van den waarnemer. Van het moment, dat de waarnemer door een druk op het afwerpmechanisme de bom afwerpt af beweegt het beeld zich nog gedurende den valtijd van de bom voorwaarts. Tot het practisch bommenwerpen in de lucht wordt pas overgegaan wanneer de leerling de verschillende handelingen geheel zelfstandig op den grond kan verrichten. Bij het practisch werpen geschiedt de beoordeeling als volgt: afwijkingen t. o. v. het doel in °/o van de vlieghoogte waardeering 0 1 U) zeer goed. 4-6 goed. 7-9 voldoende. meer dan 9 1 onvoldoende. Bij geheel afgerichte bommenwerpers ligt de aanslag gemiddeld maximum op een afstand van 4—6 der vlieghoogte van het doel. Deutsche hujtwacht (Luftwissen) Augustus 1936. Blindflug von Anfang ah. door Ag In dit artikel wordt de ondervinding van een leerling aan de Boeing vlieg- school waar de vliegopleiding wordt begonnen met blindvliegen, verteld. Aan deze opleidingsmethode ligt de volgende gedachte ten grondslag. Een vlieger zal zich in momenten van gevaar zoo gedragen als hij van zijn eerste

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 77