VII en VIII bij Trier, TTT Tr 4 weken na mobilisatie begin III en V bij Frankfurt Garde bij Coin, II bij Bonn, 6 weken na mobilisatie- IV bij Coblenz, f begin. VI bij Aschaffenburg J Nadat Von Moltke op 8 en 19 Mei zijn inzichten omtrent de concentratie en de operatieplannen nogmaals mondeling aan den Prins-Regent had ontvouwd, en deze in opdracht van den Prins den 24 Mei schriftelijk had gerapporteerd, nam de Prins den 25 Mei zijn besluit, dat in een brief aan den Minister van Oorlog werd neergelegd „Berlin, den 25. Mai 1859. „General v. Moltke hat Mir nach einer Besprechung die An- „lage am gestrigen Tage eingereicht. Ich finde die Aufstellung „sehr richtig und will sie morgen beim Vortrag zu einer Be sprechung benutzen. Auch wünsche Ich, morgen wegen der „Schlieszung von Königsberg den Beschlusz zu fassen. „Wilhelm." In de in dezen brief bedoelde bijlage legde Von Moltke er nog maals den nadruk op, dat a. België's neutraliteit algemeen zou worden erkend, zoodat uit die richting geen aanval werd verwacht b. de Franschen met meer dan 200.000 man in Italië opereerden, zoodat zij aan een aanval op Duitschland niet meer konden denken c. Pruisen daarom, ten einde eenig voordeel te verwerven, zou moeten aanvallen, waarvoor de uitgangsbasis aan de Saar zou zijn gelegen, vanwaar Lotharingen zou worden binnengerukt d. de spoorbanen echter niet tot aan de Saar leidden, zoodat het spoorwegvervoer tot aan Rijn en Main zou gaan, vanwaar de korpsen in oorlogsmarschen naar de Saar dienden te gaan e. de naar den Main voerende enkelspoorlijnen reeds zwaarder belast waren dan de dubbelspoorlijnen naar Cöln; weshalve het ondanks een uitgangsbasis aan de Saar voordeeliger zou uitkomen toch 5 korpsen naar den Rijn en 3 naar den Main in beweging te zetten, wat het volgende opmarschtableau zou geven VII, II, Garde en 7 Div.-IV naar Cöln, 8 Div.-IV Düsseldorf, III en V Frankfurt, VI Mainz. 1107

Indisch Militair Tijdschrift | 1936 | | pagina 9