Dat er vele processen-verbaal moeten worden opgemaakt, moge blijken uit het volgende staatje (het betreft hier de regentschappen Indramajoe en Madjalengka, gedurende het 2e kwartaal 1936). - (-) 1) Waaronder 136 overtredingen (een dier arbeid doen verrich ten, welke kennelijk zijn krachten te boven gaat). 2) Waaronder 170 overtredingen van de Wegverkeersordonnantie, 118 van de Wegverkeersverordening, 45 (vervoer, aanmaak en bezit van clandestien zout) en 190 overtredingen (het rijden zonder plombe). 3) Waaronder 41 overtredingen (het rijden zonder plombe). Ook betreffende ijk, hondsdolheid en vuurwapenordonnantie, runderslacht, petroleumopslag, loonbelasting en nog tegen vele andere delicten meer moest worden opgetreden, en last not least tegen rampok. In het vorig nummer van het I. M. T. schreven wij, dat het helaas ten volle waar is gebleken, dat de militaire waarde van de marechaussee's door het langdurig verrichten van politiewerk achteruit is gegaan. Toen ruim een jaar geleden hierover moest worden gerapporteerd, deelden wij daaromtrent het volgende mede Marschvaardigheid. Afhankelijk van den lichamelijken toestand van het individu heeft de marechaussee meer of minder tijd noodig om zijn oude marschvaardigheid terug te krijgen. Men kan het den militairen, bij thuiskomst in het kampement, aanzien dat de marschen kort na de aflossing nog in hoofdzaak marschtraining hen licha melijk meer aanpakken dan vroeger het geval was (bij wielrijden, hetgeen bij de politie dagelijksch werk is, behoeft men andere spieren dan bij marcheeren). 8 Indramajoe Madja lengka Ordonnantiën en Verordeningen Toelicht ingen 1 2 1 2 Misdrijven 8(16) 3(1) 1 (6) De tusschen haakjes Lichte idem Overtre dingen 5(10) 173(114) 1(2) 26 (33) 563 (612)2) - (-) 132 (72) 3) geplaatste getallen zijn die van het vorige kwartaal.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 10