Men heeft ten slotte tijd noodig om zich weer aan den militairen omgang te wennen. Wat wij ten slotte een zeer groot bezwaar achten, is de omstan digheid, dat door de detacheering bij de veldpolitie langzamerhand het gevoel van samenhoorigheid en korpsgeest en het met elkan der mede leven zijn verdwenen. Alles bij elkander genomen, zal het naar onze meening min stens 6 (zes) maanden duren, voordat de oude vroegere geoefend heid zal zijn bereikt. Het zou onbillijk zijn, de voordeelen van de detacheering niet mede te belichten. Wij willen dan ook in 'tkort naar voren brengen, dat alle militairen door hun tewerkstelling bij de politie toch ook verschillende nuttige dingen hebben geleerd. Zoo hebben zij ook bij een anderen dienst den gang van zaken eens leeren kennen, hebben zij meer met het publiek moeten omgaan en waren zij genoodzaakt meer te wegen en te schikken. Vooral dit laatste kostte den marechaussee's in het begin van hun detachee ring moeite. (Slot). 10 ORGAAN N. I. O. V. Het Novembernummer vangt aan met een herdenking van wijlen den majoor der artillerie Ir. E. M. Frijlink. Kap. A. J. Th. Boester geeft in „De luchtbeschermingsdienst" een overzicht van de in de verschillende rijken genomen maatregelen benevens aanwijzin gen voor het hoofd van den luchtbeschermingsdienst. Kol. b. d. J. C. A. Bannink vermeldt enkele feiten omtrent den bouw van de Misigit te Koetaradja n.a.v. de aldaar in Aug. plaatsgehad hebbende aardbeving in het artikel „Grepen uit den Atjeh-oorlog". In het artikel „Geschiedenis der Amerikaansche belangen in het Verre Oosten" geeft v. R. een overzicht van de positie van Amerika t.o.v. het groote vraagstuk China. In „Uit den Wereldoorlog" wordt een voorbeeld van een Duitsche „tijgerpatrouille" behandeld. Lt. van Aarem houdt in „Sport als noodzaak voor het onderhouden van een gezonden troep" een pleidooi voor een betere beoefening van sport in het leger. Tenslotte treffen we nog de rubrieken aan „Uit den Volksraad", „Mededeelingen Hoofdbestuur", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek", benevens enkele wijzigingsbladen op de „Gegevens omtrent de verschillende garnizoenen op Java en de Buitengewesten". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 12