den driesprong Oranjelaan Wilhelminalaan tot inactiviteit zal moeten dwingen (wellicht zal het haar gelukken den vijand aldaar tot wijken te dwingen)Kan de sie. Pau. echter wel tot het centrum doordringen, dan kan zij reeds onmiddellijk krachtig ageeren tot ontzet van de politie en burgerij en van daar uit het oprukken van de hoofdmacht steunen. Op grond van bovenstaande overwegingen neemt kapitein D. het volgende besluit: Besluit. 1. een sie. afsluiting van de uit het O. en Z. naar A. voerende wegen (auto's, welke de sie. hebben vervoerd ter beschikking van sie.cdt.); 2. 2-Inf. XX (min 1 sie.) naar driesprong Oranjelaan Rand- straataldaar uitladen en gereed stellen voor afmarsch richting Oranjeplein 3. sie. gemot, inf. blijft voorhoede, dekt uitladen, daarna via Randstraat naar driesprong Wilhelminalaan Oranjelaan 4. sie. Pau. tracht door te dringen tot centrum stad berichten van 4.45 af naar driesprong Randstraat Oranjelaan 5. sie.wr. opdracht ongewijzigd 6. trein bij uitlaadplaatsdekking 1 brigade 1 km. C. 2-Inf. XX 3.45. B. De bevelen. Achtereenvolgens moeten de volgende bevelen uit 1. verdere opdracht voor den cdt. van de rechercheurs (mon deling) 2. bevel voor de sie. Pau. (schriftelijk) en 3. bevel voor de hoofdmacht (mondeling). ad. 1. Opdracht rechercheurs 1. Het is sie. Pau. nog niet gelukt tot het centrum van de stad door te dringende afdeeling zal trachten van het W. in de richting Oranjeplein door te stooten. 2. De wrn. hebben den W. rand van de stad afgesloten. 3. De hoofdmacht zal oprukken naar driesprong Oranjelaan Randstraat, aldaar uitladen en via Oranjelaan naar het Oranjeplein oprukken de gemot.inf. rukt op via Wilhel minalaan. 29

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 31