4. De O. en Z. randen van de stad zullen door inf. worden afgesloten. 5. Zet de politieke verkenning voortstel vast aard van het verzet in de omgeving van het station en langs de Hoofd straat tracht in contact te komen met de ingesloten politie en burgerij. 6. Berichten na 4.45 naar driesprong Randstraat Oranjelaan ik ben te bereiken bij oprukkende hoofdmacht langs Oranje laan. C. 2-Inf. XX 3.50. Mondeling aan Cdt. rechercheurs. ad. 2. Bevel sie. Pau. 2-Inf. XX, nr.: driesprong kpg. S., 2-41-36, 4.00. Bevel voor Sie. Pau. 1. Uit de berichten van de rechercheurs is gebleken, dat de hoofdaanleggers zich in het bioscoopgebouw bevonden groote volksverzamelingen werden waargenomen op het Oranjeplein en in de omgeving Hoofdstraat Tweede Dwarsweghet Chineesche gedeelte van de bevolking houdt zich afzijdig. 2. De hoofdmacht zal oprukken naar driesprong Oranjelaan Randstraat, aldaar uitladen en via Oranjelaan naar het Oranjeplein oprukkende gemot.inf. rukt op via de Wilhel- minalaan naar de Oranjelaan. 3. Opdracht sie. Pau. a. Tracht door te dringen van W. richting uit in de richting Oranjeplein b. gelukt dit niet dan verkennende taak voortzetten, villawijk beveiligen en verzetspartij bij den driesprong Oranjelaan Wilhelminalaan tot inactiviteit dwingen c. gelukt het wel, dan krachtig ageeren tot ontzet van politie en burgerij en van het Oranjeplein uit het oprukken van de hoofdmacht steunen. 4. Berichten na 4.45 naar driesprong Randstraat Oranjelaan vóór dit tijdstip langs marschweg hoofdmacht. C. 2-Inf. XX. D. Schriftelijk per motorrijder X. aan C. sie. Pau. 30

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 32