Toelichting De motorrijder, die het bericht van C. sie. Pau. heeft gebracht is natuurlijk aangehouden. ad. 3. Bevel voor de hoofdmacht. Kapt. D. heeft intusschen de sie.cdtn., cdt.sie. gemot, inf., C. co.gr. en den fourier ontboden en dicteert hun het volgende bevel 2-Inf. XX, nr.: Kpg. S., 2-11-36, 4.15. Bevel voor de hoofdmacht. 1. Vijand en eigen troepen. a. de sie. Pau. is nog niet tot het centrum van de stad kunnen doordringen door overal opgerichte barricades thans zal getracht worden van W. richting uit naar het Oranjeplein door te dringen, teneinde van daar uit de hoofdmacht te steunen b. barricades zijn opgerichtkruispunt Hoofdstraat Eerste Dwarsweg, viersprong Willemstraat Tweede Dwarsweg en driesprong Wilhelminalaan Oranjelaan; c. de sie.wrn. heeft den O. rand van de stad afgesloten d. slechts een klein gedeelte van de bevolking o.a. de Chineezen houden zich afzijdig. 2. Regeling van den opmarsch. a. samenstelling colonne ongewijzigd b. te volgen marschweg via driesprong 1 km W. van hier naar driesprong Randstraat Oranjelaan c. te driesprong 1 km W. van hier blijft 3de sie. achter opdracht: afsluiten O. en Z. randen van de stad zwaartepunt leggen in aanhoudenden patrouillegang auto's blijven ter beschikking de bruggen in den van dezen driesprong naar het Z. voerenden weg zijn niet te vertrouwendriesprong Z. weg Eerste Dwarsweg is versperd, echter niet bewaakt. 3. Uitgangsopstelling voor het oprukken. a. Te driesprong Randstraat Oranjelaan wordt uitgela den de auto's blijven daar achter onder bevel van den fourier dekking 1 brigade 1 km van le sie.; b. De sie. gemot. inf. na uitladen naar driesprong Rand straat Wilhelminalaanzal oprukken via Wilhel minalaan naar driesprong Wilhelminalaan Oranje laan 31

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 33