1. DE MARECHAUSSEE'S ALS VELDPOLITIE OP JAVA (II) door W. L. A. HOJEL, Kapitein der Marechaussee. Nadat gedurende IV2 jaar de te werkstelling der Marechaus- see's als veldpolitie had plaats gehad en de proef als geslaagd kon worden beschouwd, werd bij G. B. van 12 December 1934 nr. 5 (Staatsblad nr. 650) o. m. bepaald, dat ook in de residenties Bantam en Buitenzorg van het gewest West-Java en in de residenties Semarang en Kedoe van het gewest Midden-Java de burgerlijke veldpolitie zou worden vervangen. Thans treft men dan ook over geheel Java op verschillende plaatsen Marechaus- see's als veldpolitie aan. Van het Ie Marechaussee Bataljon levert de le compagnie (Mr. Cornells) de detachementen te Tjikarang en Bekassi de 2e compagnie (Serang) Rangkasbitoeng en Krawangde 3e compagnie (Madjalengka) de detachementen te Indramajoe Madjalengka en Tjibaroesa. Van het lie Marechaussee Bataljon levert de le compagnie (Ambarawa) Demak, Poerwodadi en Temanggoeng de 2e com pagnie (Malang) Trenggalek Toeloengagoeng en Wlingide 3e compagnie (Bondowoso) de detachementen Banjoewangi en Genteng In het Wetenschappelijk Jaarbericht der I. K. V. van 1934 lezen wij verder I Wijl het slechts mogelijk bleek de 2e en 3e compagnie van het Ie Mare chaussee Bataljon voor een deel in of nabij de standplaatsen der compagnieën, te werk te stellen en het gewenscht was het complex Bekasi Krawang Tjibaroesa, dat wegens het rampokwezen berucht is, aan eenzelfde soort politie op te dragen, moesten dezen compagnieën respectievelijk de detache menten Krawang en Tjibaroesa worden toegewezen. Deze detachementen zijn in subsistentie bij de le compagnie en ressor teeren voor wat betreft den veldpolitiedienst onder den commandant dier compagnie, tevens technisch leider der veldpolitie. De aanvulling en de politioneele opleiding geschieden echter door en bij de betrokken compagnieën. De met gemerkte detachementen zijn 1 Juli 1933 opgericht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 3