Oorlogs- en vredesorganisatie moeten met deze groepeering overeenstemmen. Daartoe blijven op te lossen le. het opleidingsvraagstuk voor den km.; 2e. het munitievraagstuk voor den km. ad. Ie. De eenige mogelijkheid tot een bevredigende oplossing schijntde opleiding voor den km. geheel aan te passen aan de gewenschte gevechtsgroepeering c.q. oorlogs- en vredesorganisatie, en niet omgekeerd, zooals tot nu toe is geschied. Dit houdt in, dat de aspiranten-korporaal en -brigadier aan de kaderschool een volledige opleiding voor den km. zullen moeten krijgen, evenals de cadetten aan de K.M.A., die dit wapen even goed zullen moeten kennen als het geweer, de karabijn en het pistool. x) Zou de km.opleiding der soldaten bij de veldbataljons dan nog moeilijkheden opleveren, dan kan die opleiding verplaatst worden naar de depotbataljons, terwijl bij alle detachementen in de Bui tengewesten kmn. voor instructie zouden moeten worden ingedeeld. ad. 2e. De km.groep voert aan km.munitie mede 1056 schoten i.v.m. de moeilijkheden in onze terreinen aan de munitie-aanvul ling verbonden, is deze hoeveelheid bezwaarlijk voor vermindering vatbaar2) zij eischt echter 7 munitie-dragers (groepscomman dant 168, schutter 48, helper en 4 handlangers elk 168), die in onze huidige organisatie ten koste van de stootkracht vast aan den km. zijn verhonden. Dit laatste is echter niet noodzakelijk de behoefte aan de in totaal medegevoerde munitie doet zich gelei delijk tijdens den duur van het gevecht over eenige uren verdeeld voor het moet voldoende geacht worden, indien onmiddellijk bij 43 1) Naar vernomen werd, wordt de opleiding aan de K.M.A. thans reeds in die richting geleid. Ook t.a.v. andere wapens vraagt de infanterie-opleiding herziening zij zal moeten worden ingesteld op de ingewikkelde bewapening en organisatie. Cadetten zullen een volledige opleiding moeten krijgen v.w.b. mitr.pistolen, kmn., mitrn., sie.- en bat.mortieren en tankbukseneveneens zal van de toekomstige beroepsofficieren motortechnische (vooral bedrijfstechnische) kennis moeten worden geëischt. De opleiding voor de laagste rangen bij de kaderschool dient een volledige opleiding voor km., sie.mortier en tankbuks te omvatten, de opleiding voor sergeant en hooger het noodige aangaande mitr.pistolen, mitrn. en bat. mortieren. De opleiding voor de regimentswapens (zware mitrn., zware mortieren, zware pantserafweerwapens) kan specialistisch blijven. Een afzonderlijke opleidingseenheid (school of depot) voor personeel van mitrailleurs en infanterie-geschut zal op den duur niet te vermijden zijn. De troep kan niet met deze opleiding worden heiast; evenmin verdraagt moderne infanterie op deze gebieden dilettantisme. Ter vergelijking diene de munitievoorraad, medegevoerd door de Duitsche „l.M.G.Trupp"700 schoten verdeeld over 4 man (1 X 100 en 3 X 200)."

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 45