den km. voortdurend over een geringere hoeveelheid munitie kan worden beschikt, terwijl de rest zoo dicht in de nabijheid is, dat het onmiddellijk bij den km. beschikbare daaruit op elk gewild oogenblik zonder bezwaar kan worden aangevuld. De hoeveelheid munitie onmiddellijk bij het wapen kan gesteld worden op niet meer dan 300 schoten1), hetgeen gemakkelijk kan worden medegevoerd door een km.groep van de volgende minimum-samenstelling Groepscommandant 48 -j- 96 schoten, schutter 48 helper 48 96 en munitie-handlanger 48 96 in totaal 4 man met 192 schoten bij marschuitrusting en 480 scho ten bij gevechtsuitrusting. De rest van de km.munitie kan worden verdeeld over de k.- groep, welke zich met uitzondering van de periode vlak voor en tijdens den stormaanval zoo dicht bij de km.groep zal bevinden, dat het onderling uitwisselen van houderbakken meestal mogelijk zal zijn behoud van het bestaande munitie-ransel biedt bovendien de mogelijkheid den munitie-voorraad bij de km.groep tijdelijk te verhoogen of anders te verdeelen. ad. e. Bewapening en uitrusting. Ondanks de recente wijziging van het O.W. en M. vertoont de bewapening en uitrusting van een infanterie-onderdeel nog een weinig opwekkend beeld. Afgescheiden van de verschillende specia listische uitrustingen (km.-schutter en -helper, overige met pistool bewapenden, bovendien volgens het voorgaandebedieningen mortier, en met mitr.pistool bewapenden) in de compagnieën kun nen wij in één onderdeel aantreffen 4 verschillende karabijnen of geweren, v.w.b. de karabijnen nog met 3 verschillende indivi- dueele munitie-uitrustingen de stamuitrusting van den met geweer of karabijn bewapenden man in één bataljon kan op 7 verschillende manieren gevarieerd zijn. Het behoeft geen betoog, dat een der gelijke opzet in oorlogstijd bij aanvulling en verwisseling van functie tot zeer veel wrijvingen aanleiding zal geven, met als resultaat, dat tenslotte toch verscheidene militairen een bewa pening en uitrusting zullen hebben, welke in vredestijd niet het meest doelmatig voor hun functie werd geacht. Het zal goed zijn, wanneer wij ons reeds in vredestijd instellen op deze oorlogsrealiteitdoor nl. nog verder af te zien van het geven van de meest doelmatige uitrusting en bewapening voor elke functie, en uit te gaan van een zoo klein mogelijk aantal soorten bewapening en uitrusting een zoo eenvormig mogelijke Het Duitsche A.V.I. stelt als eisch een vuurreserve van 200 tot 250 schoten bij elk „I.M.G.". 44

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 46