munitie-aanvulling van de voorste onderdeelen door motorvoer tuigen (dus zonder vermeerdering van het aantal paarden en karren) zeker gesteld zou zijn. In geen geval dienen echter de 3 nog niet met km.munitie belaste manschappen per brigade te worden opgeofferd aan een betere verdeeling van deze munitie zij vormen een onmisbare speling m.h.o. op verliezen, optredende nog voordat de compagnie in vuurgevecht is gewikkeld. De hoeveelheid k.munitie in de sectie is verminderd, hetgeen i.v.m. de wijze van optreden van de k.groepen geen onoverko- menlijke bezwaren behoeft op te leveren. Als bijzondere voordeelen van deze organisatie moeten worden genoemd het beschikbaar komen van organen in handen van den sectie-commandant en van personeel voor nieuwe aanvals wapens, vermeerdering van de stootkracht, meer km.munitie in de marschuitrusting (zelfverdediging tegen luchtaanvallen), ver mindering van de uitzonderlijke gewichten door de km.groep te torsen (vergt naar verhouding te veel lieden van bijzonder krach- tigen lichaamsbouw). Waarom elk compagniescommandant bereden is gemaakt, behoeft geen verklaring. Zoolang geen bruikbaar sectie-mortier beschikbaar is, zou het aantal mortieren per bataljon met twee kunnen worden vermeer derd, zonder dat het personeel daartoe belangrijk zou behoeven te worden uitgebreid. V.w.b. den munitievoorraad is het zwaartepunt gelegd bij de aanvalswapens de daarvoor noodige munitie moet immers door het terrein kunnen volgen. De dagvoorraad voor de mitrailleurs is daarentegen betrekkelijk klein gehouden, aangezien in de verde diging, waar deze wapens meer tot hun recht komen, bijzondere maatregelen kunnen worden getroffen voor het vergrooten van den munitievoorraad. "Van de derde 1 h dagvoorraad in het bataljon worden in de strijdende gedeelten en de G.Tn. van de onderdeelen medegevoerd gevoerd km.munitie mitr.munitieVz dagvoorraad, mortiermunitie 4 X 24 schoten, mitr.pistoolmunitie V2 dagvoorraad, pistoolmunitie V2 dagvoorraad, karabijnmunitie 3 X 2 X 1500 of 13.500 schoten.1) Vervoerd moeten dus nog worden km.munitie 29.700 33.300 schoten of ruim 60 blikken karabijnmunitie 3.600 a 550 scherpe patronen nr. 1, 48 b Kleine hoeveelheden k.munitie, bij het aannemen van de gevechts uitrusting door de sectie overschietende, kan de sectiecommandant tijdelijk door ordonnansen en verkenners doen medevoeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 50