52 zwakkeren tegenstander. Is om vorenvermelde redenen voor langzame tanks een meer achterwaartsche opstelling noodig, dan moeten zij hun uitgangs opstelling eerder verlaten dan de inf., waardoor de mogelijkheid bestaat, dat de vij. den aanval eerder onderkent. c. Beginselen van den aanval (Fr. opvattingen). Vewn. zijn „des moyens d'action supplementaires", tijdelijk ter beschikking van de inf. gesteld. Hun normale taak is „l'accompagnement de l'infanterie". ,,L'infanterie doit aller partout oü vont les chars". Bemerkt men bij de vewn., dat de inf. niet meer volgt, dan keeren eerstgenoemde terug. Het bestrijden van doelen, welke ver verwijderd liggen van het eigenlijke terrein van actie, mag slechts plaats hebben indien het tijdig oprukken van reservewagens is verzekerd, het doel nauwkeurig is vastgesteld en niet in een nevenvak is gelegen. d. Indeeling in aanvalsstrooken (Fr. opvattingen). De aanvalsstrooken komen overeen met die van de inf.; de vewn. worden dan ook als regel toebedeeld aan de voorbatn. Voor de uitvoering van een aanval in het zwaartepunt worden noodig geacht voor een div. 1 reg.vewn. voor een reg. 1 bat.vewn. voor een bat. 1 cie.vewn. voor een cie. 1 sie.vewn. In andere gevallen wordt een sie.vewn. per bat. voldoende geacht. Normaal houden reg. en bat.cdt. een eenheid in reserve, voor versterking, vervanging, of uitbuiting succes. e. Uitvoering aanval op vluchtig ingerichte stellingen (Fr. opvattingen). Ie Phase Op het uur van aanval vertrekken vewn. en inf. gelijktijdig uit de uitgangsopstelling. Zijn de vewn. achterwaarts opgesteld, dan het uur van vertrek zoodanig regelen, dat zij gelijktijdig met de inf. de inf.-uitgangs- opstelling kunnen verlaten. De sien. rukken in het inf.bat., ieder in diepte gegroepeerd, in linie z.s.m. op naar 's vij. voorste weerstandslijn zij richten zich tegen de reeds tevoren zoo nauwkeurig mogelijk vastgestelde doelende inf. volgt zoo snel mogelijk. 2e Phase Kan de inf. niet volgen, dan wachten de vewn. de inf. in. 0) Inf. en vewn. zetten in nauw verband met elkaar den strijd voort (elkaar ondersteunen en beschermen). Verwijderde doelen, die den inf. aanval bemoeilijken, kunnen door vooruit snellende vewn. buiten werking worden gesteld daarna keeren zij terug. 3e Phase Wanneer vewn. en inf. zoo ver zijn gevorderd, dat doorbreking van de vij. hoofdweerstandslijn aanstaande is, rukken de res. vew. eenheden (hierbij z.m. zware tanks) snel op, om zich na de doorbreking krachtig te wenden tegen de vij .art., reserve cien., verbindingscentra, enz. tevens is hun taak om vij .vew. tegenaanvallen af te slaan. 4e Phase Nadat de inf. het veroverde terrein heeft bezet, keeren de vewn. terug naar een plaats buiten 's vij. vuurbereik, waar zij voor nieuwe opdrachten beschikbaar zijn. O Zie ook I.M.T. 1936 nr. 10, blz. 975.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 58