55 schappen te ontwikkelen, maar het is nog onvoldoende om te overwinnen, daartoe is ook de wetenschappelijke vorming noodig. Dat had men in 1871 verwaarloosd. De jaren 1914-1918 hebben bevelhebbers doen zien, gevormd in de ruwe school van de overzeesche veldtochten, die den meest weten- schappelijken oorlog wisten te winnen, welke Europa ooit heeft vertoond. De koloniale diensttijd is dus wel gerehabiliteerd. Militar Wochenblatt. 1936 nr. 8. Infanterie und Pioniere im Kampf gegen Panzerwagen." Nadat S. uit verschillende artikelen over de bestrijding van vewn., welke den laatsten tijd vooral in de D. literatuur zoo veelvuldig zijn verschenen, heeft aangehaald, dat de verdediging tegen vewn. moet geschieden door samenwerking van alle wapens, betoogt hij, dat zulks tegen een massa-aanval nog niet afdoende zal zijn. S. bepleit de noodzaak om bij de verdediging ook in dit opzicht de voordeelen, welke het terrein biedt, uit te buiten en deze voordeelen door pionierarbeid te vergrooten. In den aanval zoeke men een terrein, waar een vleugel is aangeleund door een natuurlijke vew.hindernis zijn in deze hindernis hiaten, welke het optreden van vij.vewn. begunstigen, dan zullen de pioniers, door het opwer pen van hindernissen snel uitkomst moeten bieden. Bovendien moeten bij de aanvalstroepen nog vewn. voor beveiliging worden ingedeeld. (De vraag of, gelet op de andere behoeften, daarvoor wel vewn. beschikbaar kunnen worden gesteld, ziet S. niet onder oogen). In de verded. eischt S. „eine die ganze Front schützende Abwehr gegen Kampfwagen sichergestellt". Dit kan zoowel door hindernissen als vuur geschieden, beide tezamen is nog beter hierbij kunnen vooral de pioniers krachtig medewerken door het plaatsen van mijnen. De inf. door het maken van hindernissen, bestaande uit graafwerken. De vele arbeid, welke gegraven hindernissen eischen (3 m breed en 2 m diep met nagenoeg loodrechte wanden, d.i. 12 uur per m' graven voor een Duitscher) maken dezen arbeid wel wat problematiek, men zal zich veelal moeten beperken tot het verbeteren van bestaande terreinhindernissen. Militar Wochenblatt Nr. 12. „Die Ausbildung der Infanterie im Pionierdienst". S. toont aan hoe belangrijk pi.techn.kennis voor den infanterist in ver schillende oorlogsomstandigheden kan zijn en geeft eenige aanwijzingen hoe die kennis is bij te brengen. O.m. wordt aanbevolen voorbeelden te maken van allerlei soorten hinder nissen tegen vewn., welke door de inf. zelf kunnen worden vervaardigd (ook looze mijnen)het bezichtigen daarvan heeft meer nut dan uren theorie. Volgens S. heeft de Duitsche infanterie de veld versterking wel onder de kniealleen aan het zich snel gedekt (liggend) ingraven, waarbij gezorgd wordt voor maskeering, moet evenals bij ons meer aandacht worden besteed. Schweizerische Mcmatschrift für Offiziere aller Waffen Sept. 30. In de rubriek „Rundschau", wordt de nieuwe organisatie van het Zw.- inf.reg. uitvoerig vermeld. Aan zware inf. wapens telt men bij het reg. en het bat. onderscheidenlijk. Bij den bat. staf zijn een 8 man sterke gastroep en 2 pioniergroepen van 10 man sterk ingedeeld. Buiten cies. verband is nog een „Jagerzug" van 4 mij nen werpers mitrailleurs lichte mitrailleurs inf. kanonnen ld.mitr. 15 30 132 2 6 44 5 8

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 61