N. B. op Vrijdag in plaats van de laatste twee lesuren van 9.40 10.30 v.m. Inrichting der politie. 10.40 11.30 Strafvordering. Bovendien gedurende den avond van genoemde drie dagen van 7 8 nam. eigen oefening onder toezicht. I. Van de rechterlijke organisatie worden behandeld a. de samenstelling en bevoegdheden van een Landgerecht, Landraad, Raad van Justitie (ook Politierechter). b. de grondbeginselen van de Inheemsche rechtspraak (Inlandsch Reglement) c. de grondbeginselen van hooger beroep. d. kennis van het reglement „Kepala Dessa". II. Van het strafrecht a. Eerste boek (algemeene bepalingen). 1. de begrippen omtrent poging, opzet en schuld. 2. enkele veel voorkomende artikelen. b. Tweede boek (misdrijven) en c. Derde boek (overtredingen), hiervan de dikwijls voorkomende wetsartikelen. Onder de veel voorkomende artikelen worden bedoeld die be treffende diefstal, moord, doodslag, mishandeling en verduistering voorts wordt behandeld het verschil tusschen misdrijf en over treding, zoomede lichte misdrijven en misdrijven onder verzwa rende omstandigheden. III. Eerste optreden op de plaats des misdrijfs. Hierbij ook te behandelen een en ander over vinger- en voet afdrukken en eerste hulp bij ongelukken. IV. Processen-verbaal. Het ontleden in elementen van het betreffend wetsartikel. V. Inrichting der Politie. Hierbij meer in het bijzonder het Voorschrift„Instructie Veld politie". VI. Strafvordering Taak en bevoegdheid als opsporingsambte naar. VII. Algemeene verordeningen en Ordonnanties, w.o. Wegverkeersordonnantie. Wegverkeersverordening. 6

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 8