Vuurwapenordonnantie. Recht van „Vereeniging en vergadering". Slachtbelastingordonnantie. Ordonnantie voor de belasting op gedistilleerd. Hondenbelasting, rijwielpenningen, beladen van voertuigen, enz. VIII. De laatste twee maanden wordt ook aandacht besteed aan de speciale regentschapsverordeningen (hierbij te gebruiken de kwartaalverslagen van de veldpolitiedetachementen) IX. De laatste twee maanden vervallen de laatste lesuren en komen daarvoor in de plaats telefoneeren, theorie pistool en schieten (met oefenpatroontjes). X. Te gebruiken boeken serie nr. 1. De agent als opsporingsambtenaar. 2. De agent van politie. 3. Boekoe ordonnantie. 3a. Beknopte handleiding van de kennis van ordonnan ties, enz. 4. Boekoe penoentoen. 5. Kitab oendang2 hoekoeman. 6. Boekoe repetitie. 6a. Het wetboek van strafrecht. Het theorieboekje. De analphabeten krijgen Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 12 1 nam. les in lezen en schrijven. Als onderwijzers treden op de Eur. sergeanten, die reeds in Soekaboemi een opleiding hebben gevolgd. Thans kan worden beschikt over eenigen, die reeds een IVz jaar practische ervaring als detachementscommandant achter den rug hebben. Bovenbedoelde cursus in het garnizoen duurt 5 maanden wachtdienst en patrouillegang gaan op gewone wijze door en geschieden door manschappen, die nog nimmer te voren politioneel tewerkgesteld zijn geweest. Betreft het een herhalingscursus, dan kan met 3 maanden worden volstaan. Het pleit voor het onderwijs, gegeven aan de politieschool te Soekaboemi, dat de brigadecommandanten deze lessen kunnen geven. Voor zoover mij bekend is het B. B. over de verrichtingen van onze marechaussee-veldpolitie zeer wel te sprekengeen wonder, de militairen doen met groote nauwgezetheid hun plicht. Deze taak, welke hun wordt opgedragen in verband met de benarde finan- cieële omstandigheden, waarin het land verkeert, wordt zonder eenige extra vergoeding verricht. 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 9