v stellen intendancepersoneel behoort goed op de hoogte te zijn van de uitvoering van den verplegingsdienst bij een Divisie, ten einde te kunnen bepalen welke moeilijkheden kunnen worden voor komen door juiste behandeling der intendancegoederen bij den dienst van aan- en afvoer. Bij dezen dienst zullen intendance-officieren moeten worden ingedeeld met veeljarige practische ervaring op het gebied van troepenverpleging. ad. f. (De verzorging van het strijdende leger in zijn diverse geledingen) Het Vpl. V. geeft in de Hoofdstukken I en II een voldoend duidelijke uiteenzetting van de taak der intendance met betrek king tot de verzorging der strijdende troepen. In het kort samen gevat, zou die taak als volgt kunnen worden omschreven. „De intendance moet zorgen, nadat de algemeene bevelhebber zijn verlangens en aanwijzingen voor de komende operatiën heeft kenbaar gemaakt, dat deze zich geen verdere zorgen voor de verpleging zijner troepen behoeft te maken", hetgeen beteekent, dat de bevelsuitgifte voor de verpleging en bovendien de richtige uitvoering daarvan, binnen het raam van de eventueel door den troepencommandant aangegeven grenzen, geheel door de inten dance wordt verzorgd. Dit houdt in 1. dat de leider van den verplegingsdienst (Veldleger-Intendant, Divisie-Intendant, Detachements-Intendant) zich voortdurend op de hoogte stelt van de troependislocatie door informatie bij den staf van den A.B., zoodat hij op het moment, dat bovenbedoelde aanwijzingen zullen worden gegeven, niet behoeft te vragen „Hoe staat het doch reeds volledig van de situatie op de hoogte is 2. dat hij bij ontvangst van de „aanwijzingen", indien noodig, van advies kan dienen, b.v. wanneer hij meent dat om welke reden dan ook met te verwachten verplegingsmoei- lijkheden rekening moet worden gehouden 3. dat hij overigens zelfstandig de ontwerp-bevelen voor de verpleging opmaakt en aan het hoofd van den staf indient 4. dat hij voor zoover mogelijk reeds de noodige maat regelen voor de goede uitvoering der verpleging heeft ge troffen en voor het overige nog de noodige regelingen treft 5. dat hij zich ervan overtuigt, dat de verplegingsdienst overeen komstig de gegeven bevelen wordt uitgevoerd en, waar noodig, ingrijpt om een zoo goed mogelijken gang van zaken te verzekeren 6. dat hij tijdig en in voldoende mate voor aanvraag, aanschaf fing, enz. van het benoodigde zorg draagt en maatregelen treft om den verplegingsinventaris der troepen op peil te houden. 122

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 36