ad. g. (Territoriale dienst). Hoewel nog niet in officieele formaties vastgelegd, zijn er vol doende aanwijzingen, dat in oorlogstijd een „territoriale Inten dance" zal worden ingesteld in West-, Midden- en Oost-Java. De taak van den territorialen Intendant is tweeledig a. Hij verleent medewerking met betrekking tot de verzorging van alle troepen, die in het territoir achter blijven ter hand having van orde en rust alsmede van de troepen aan wie een speciale taak is opgedragen. Ook de achtergebleven gezinnen van militairen worden door hem van de hen volgens de voor schriften aankomende levensmiddelen in natura voorzien. b. Hij is een vooruitgeschoven post van den Hoofdintendant voor wat betreft aanschaffingen, enz. bij handelslichamen, particulieren en Gouvernementsinstellingen. Hij zal derhalve alle intendance-aangelegenheden in zijn ressort hebben te behandelen. De door hem te verrichten arbeid zal, ■vooral indien de mobilisatie en de concentratie snel moeten verloopen grooten omvang aannemen. De voor handhaving van orde en rust achtergebleven troepen en de troepen met bijzondere opdrachten zijn zeer verspreid en veelal op moeilijk te bereiken plaatsen gelegerd. Weliswaar zullen vele dier kleine af deelingen „in eigen voeding voorzien", doch zij hebben aanvulling noodig voor wat betreft kleeding, uitrusting, nachtleger, conserven, ver- lichtingsmiddelen, enz., terwijl het noodig kan zijn, dat aan som mige detachementen ook levensmiddelen in natura worden ter beschikking gesteld. Voorts blijven in de ontruimde kampementen groote hoeveel heden intendancegoederen achter, welke verzameld, verzonden of beheerd moeten worden en waarvan een deel n.l. de door de ver trokken militairen ingeleverde overtollige grijsgroene kleeding, ondergoed, schoeisel, e.d. voor de intendance een welkome reserve vormen om de eerste aanvragen om aanvulling te kunnen opvangen. De opkomende landstorm, die niet meer in het bezit is van kleeding, moet zoo spoedig mogelijk van het noodige worden voorzien, waartoe naar verschillende buiten de standplaatsen der gamizoenskleedingmagazijnen gelegen opkomstplaatsen de noodige voorraden tijdig moeten worden verzonden, terwijl de op te richten landstormdepots, waaronder verschillende van niet onbe langrijke sterkte, eveneens van het noodige zullen moeten worden voorzien. In de garnizoenen, welke geheel door troepen zijn verlaten, moeten de intendancemagazijnen worden opgeheven en de voor de troepenverpleging van belang zijnde voorraden (kleeÜing, uitrusting, verlichtingsmiddelen, hospitaalgoederen, grondstoffen) worden verzameld en opgezonden naar door den Hoofdintendant 124

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 38