12. Materieelsreserve 44 Daartoe zijn per afdeeling 13 toe stellen aanwezig. De afdeeling .heeft normaal de beschikking over 11 toestellen. Het streven bestaat deze 11 alle te kunnen bemannen. 2 toestellen zijn indirecte reserve bedrijfsgereed, om bij reparatie, periodieke revisie enz. de vliegtuigen der afdeeling te kunnen vervangen. 13. Taakverdeelingis h.t.l. nog niet vastgesteld. Moet nauw samenhangen met in het eigen land beschikbare soorten en kwaliteiten van personeel. In Amerika is de bezetting a.v.: a) 1 vlieger, commandant van het vliegtuig, voorste cockpit (foto I c). b) 1 vlieger, bommenrichter en mitrailleur-schutter (foto I a en b). c) 1 monteur-mitrailleurschutter (foto II d). d) 1 radiotelegrafist-mitrailleurschutter (foto II e). De monteur is in staat het vliegtuig gedurende korten tijd rechtuit te vliegen, hetgeen geen speciale vliegersopleiding vereischt. Het vliegtuig bezit een zoodanige inrichting, dat de vlieger b) snel de bestuurdersplaats in de voorste cockpit kan innemen. 14. Vaste bemanningHet goede resultaat van het bommenwer- pen wordt in hooge mate bevorderd door „teamwork" d.w.z. het onder alle omstandigheden onderling doen samenwerken van éénzelfde bemanning. In Amerika kent men daaraan een zoodanige waarde toe, dat bij noodzakelijkheid van over plaatsing naar een ander veld, de teams in hun geheel worden overgeplaatst en niet de afzonderlijke leden der bemanning. 127 N.B. Eiken Zaterdag 10 vom. bestaat bij de L.A. gelegenheid onder deskundige voorlichting het nieuwe materieel te bezichtigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 47