Het militair gezag wordt bekleed door 1) a. (op Java en Madoera 1. den commandant van het veldleger in het operatiegebied van het V. 2. commandanten van zelfstandige, rechtstreeks onder den C.V. staande, legeronderdeelen in het operatiegebied van hun onderdeel. 3. commandanten van stellingen in het gebied van hun stelling. 4. de afdeelingscommandanten in hun afdeeling m.u.v. de gebieden vallende onder 1 t/m 3 hiervoor. 5. den hoogsten troepencommandant ter plaatse, indien de gemeenschap met de onder 1 t/m 4 genoemde gezagheb- benden is afgesneden. De onder 1 t/m 3 genoemde commandanten en gebieden worden v.z.v. noodig door den Legercommandant bij oj na de verklaring in staat van oorlog of beleg aangeduid. b. (in de buitengewesten 1. de gewestelijke militaire commandanten (door dien van S.W.K. mede voor de residentie Tapanoeli) in hun com- mandement. 2. de detachementscommandanten te Menado (v.w.b. de afdeelingen Menado en Gorontalo) en Ternate (v.w.b. het eiland Ternate). 3. den hoogsten troepencommandant ter plaatse, wanneer de gemeenschap met de onder 1 en 2 genoemde gezag- hebbenden is afgesneden. Zijn geen legertroepen onder bevel van een officier op zoodanige plaats aanwezig, doch wel een of meer Ned. oorlogsschepen, dan treedt de com mandant van het schip (van de scheepsmacht) als zoo danig op. Delegatie van bevoegdheden van het militair gezag mag door de hiervoren onder a en b genoemde personen niet plaats hebben. Overige strafbepalingen. Het niet voldoen aan de bevelen van het mil. gezag, krachtens de „S.v.O." gegeven, wordt v.z.v. daartegen niet bij het W.v.S. of hiervoor is aangegeven, gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar. Voor misdrijven, bedoeld in art. 211, 212, 213 en 214 W.v.S. (het met geweld dwingen van een ambtenaar tot het volvoeren of nalaten van een ambtsverrichting), gepleegd binnen, in staat van 1) M.a.w. „Het militaire bewind wordt uitgeoefend door". 147

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 67