156 Blauwe troepen werden vooruitgeschoven, om een concentratie te dekken Rood had tot taak deze concentratie door het inzetten van snelle troepen te verstoren. a. Rood wilde de BI. verkenningen zoo veel mogelijk bemoeilijken, waartoe een bekend geworden landingsterrein moest worden vernield, hetgeen door valschermtroepen zou gebeuren. Spoedig na het begin van den oorlogstoestand, ondernam Rood een aanval op het terrein, waartoe bedoelde troepen met valschermen werden neergelaten. Echter nog voordat de gelande troepen hun vernielingswerk waren begonnen, werden zij door de BI. bewaking ontdekt, aangegrepen en teruggeslagen de poging was mislukt. b. Het gelukte aan een Roode gemechaniseerde div. niet, succes te verkrij gen tegenover een BI. cav. onderdeel, daar de opstellingsplaats van het gros telkens tijdig werd verlaten. Tenslotte kwam in het z. aanraking, doch volledige insluiting volgde, toen een valschermafdeeling van 500 man in den rug van de cav. div. daalde. Alleen door het invallen van de duisternis gelukte het aan de cav. zich aan de omsingeling te onttrekken. c. Nadat het Rood gelukt was, de BI. troepen gedeeltelijk te omsingelen, besloot de Roode cdt. de omsingeling te voltooien, door het inzetten van sterke landingstroepen. Op 22 Sept. werd een valschermafdeeling (door de lucht) met marsch- beveiliging in de richting van het doel ingezet. Te 8.45 kwam de spits boven het object aan en had de bevolen landing plaats. Als eerste sprong de cdt. van de spits af hij liet zich snel vallen, om als eerste en als richtingsman de aarde te bereiken en van daar de landing van zijn afdeeling gade te slaan. BI. jagers trachtten de landing te verhinderen zij gingen meermalen tot den aanval over, doch werden door de Roode dekkingsvliegtuigen afgewezen. Na de spits, landde de hoofdmacht van de valschermtroepen in opvol gende echelons. Geschut en munitie werden eveneens met valschermen neergelaten. Na korten tijd stond de geheele afdeeling, sterk 2200 man, voorzien van wapens, ter beschikking van den cdt. Een uur later landde 40 km verder de hoofdmacht van de voor deze actie bestemde landingstroepen. Hier werden meer dan 3000 man met hun wapens over een afstand van 420 km met groote vliegtuigen vervoerd. Geen enkel ongeluk zou zich bij deze actie hebben voorgedaan. In Mavors Dec. 1936 is nog vermeld, dat Rusland thans over een korps valschermtroepen van 60.000 man zou beschikken, terwijl de daarachter staande reserve 600.000 man sterk zou zijn deze reserve bestaat uit mannen en vrouwen. Pioniertroepen b ij pantserverbanden. In M.W. 1936 nr. 45 wordt bovenstaand onderwerp behandeld. Voor pantserverbanden is het van zeer groot belang, wanneer aanwezige hindernissen snel kunnen worden opgeruimd en tegen een vij. overval snel kunen worden aangelegd. S. is uitgegaan van een pantser-divisie bestaande uit a. een pantser-brigade (lichte en middelbare vewn.), b. een gemot.brigade (auto's en motorrijwielen), c. overige troepen en diensten. De gepantserde en gemot, brigades vechten op grooten afstand van de overige troepen. Een vaste indeeling van pioniers bij de pantserdivisie is dus noodig. Hiermede kan echter niet worden volstaan, daar bij het stooten op hindemissen spoedig hulp moet worden verleend en de div.-pioniertroe- pen veelal te laat zouden komen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 78