169 de onderlinge samenwerking zal worden geregeld door het luchtvaart ministerie. R.A.F. Volunteer Reserve. In dit tijdschrift worden nog gegevens aan getroffen van dit nieuwe instituut. Het staat alleen open voor burgers en omvat zoowel grond- als vliegend personeel. Jaarlijks zijn noodig 800 man. Het personeel wordt opgeleid in zgn. „aerodrome-centres", welke worden opgericht nabij groote plaatsen en in dichtbevolkte gebieden. Gedurende den winter wordt de practische opleiding aangevuld met theoretische lessen in „town centres". De „aerodrome centres zijn georganiseerd als de bestaande burgervlieg- scnolen terwijl de organisatie in handen ligt van maatschappijen, die een contract aangaan met het luchtvaartministerie. De „volunteer"-vliegers worden gerecruteerd uit de in de omgeving van de aerodrome centres wonende ingezetenen met een leeftijd van 18—25 jaar. Er moet een verband worden aangegaan van minstens 5 jaar terwijl een bepaalde schoolopleiding voor toelating wordt vereischt. Zoodra zij zijn opgeleid moeten deze vliegers jaarlijksch gedurende 15 dagen opkomen. De bedoeling is blijkbaar deze piloten in noodgeval te gebruiken. De vliegers ontvangen een belooning van 25 per jaar en bovendien een toelage gedurende de opleiding. Speciale faciliteiten worden verleend aan hen, die genegen zijn voor de beginopleiding gedurende 8 a 10 weken zonder onderbreking de opleiding te volgen. Parachute afdeelingen in Frankrijk. In Frankrijk zijn opgericht twee afdeelingen „parachutisten" die tot taak zullen hebben om achter de vijandelijke linies af te springen teneinde vitale objecten te vernielen. Een afdeeling is gestationneerd in Chartres en een m Algiers. De oprichting van nog drie van dergelijke afdeelingen is verder m voorbereiding. De parachutisten gaan een dienstverband aan voor minstens 5 jaar terwijl het aanvangstraktement ongeveer 225. bedraagt (komt ons zeer hoog voor, v. d.E.). Elke afdeeling is onderverdeeld in 2 secties van 10 minderen, 2 korporaals en 1 sergeant. Japan. De Japansche regeering heeft de licentie gekocht voor den aan bouw van het 2-motorige meerzitsgevechtsvliegtuig Bréguet 460 M. Het eerste toestel van een voor Japan bestemde serie van deze vliegtuigen ving de Proefvluchten in April 1936 aan. Het toestel is uitgerust met 2 luchtgekoelde Gnome et Rhone motoren van 930 pk terwijl de maximum snelheid meer dan 386 km/uur moet bedragen. M.W. 1936 Nr. 19. B.B.S.M. Oct. 1936. Amerika. Het bombardementstoestel Glenn Martin 10 zal, uitgerust met de nieuwe Wright Cyclone motoren van het type G een snelheid van 386 km/uur kunnen bereiken. (Deze motor zal eveneens worden aangebracht TdTeT nleuwe in bestelling zijnde serie Gl. Martins bestemd voor het K.N.I.L., v. d. E.) De Boeing Aircraft Company te Seattle heeft een aanvang gemaakt met den bouw van 13 4-motorige bommenwerpers bestemd voor het Amerikaansche leger. Het toestel is van hetzelfde type als de „Boeing 229" welke in Juni T"? geb°uwd erLwaarmee de afstand van Seattle naar Dayton (3380 km) zonder tusschenlandmg werd afgelegd met een gemiddelde snelheid van 375 km/uur. Het vlieggewicht bedraagt ongeveer 15 ton. v. d. E. Geneeskundige dienst. Journal of the Royal Army Medical Corps, December 1936, Vol. LXVII. In deze aflevering geeft Gnl. Mj. R. M. Downes, Inspecteur van den M.G.D. van het Australische leger een belangwekkende verhandeling over de vraag,

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 91