Toelichtingen. ad. 2. Hiermede zijn de belangrijkste punten van de stad bezet. ad. 3. De sie.pau. en de sie.gemot.inf. leenen zich beter voor het patrouilleeren in de stad, terwijl de le en 3e sectie patrouil leeren langs de wegen en paden in het kampongterrein Z. van den spoorbaan. Ook de sie.wr. zou zich zeer wel voor den patrouille gang eigenen, maar het is bezwaarlijk hen bij het invallen van de duisternis af te lossen, daarom acht Kapitein D. het beter hen de afsluitingstaak te laten behouden. ad. 5. Het is noodig, dat de afsluitingsafdeelingen ter plaatse blijven, totdat het systematisch afzoeken van het kampongterrein in- en om de stad is geschied, hetgeen den volgenden dag zal plaats vinden. IV. Maatregelen voor het blijvend beheerschen van de stad. De nacht verloopt rustig. De commandant van de rechercheurs, die opdracht had om met zijn rechercheurs in het kampongterrein Z. van den spoorbaan te neuzen, voornamelijk met het doel na te gaan of er zich nog raddraaiers verborgen houden, heeft gemeld, dat hij niets dienaangaande heeft bemerkthij deelde verder mede, dat hij den indruk heeft gekregen, dat de kampongbevolking blij is, dat de „compenie" het verzet heeft onderdrukt. Kapitein D. heeft gedurende den avond de maatregelen over wogen, welke hij moet nemen voor het blijvend beheerschen van de stad. Deze komen neer op het volgende 1. het afzoeken van het kampongterrein Z. van den spoorbaan en in de stad, teneinde verzetslieden, die zich nog verborgen houden, op te pakken. Het behoeft geen nader betoog, dat hier de politie voor het identificeeren van verdachten waarde volle diensten kan bewijzen. Daarna 2. Het bezetten van de belangrijke punten in de stad. Hiervoor komen in aanmerking het gemeentehuis en het station. Er mogen niet te veel troepen voor worden afgezonderd. 3. Actieve patrouillegang in stad en aangrenzend kampong terrein. 4. Het in de hand houden van een reserve in het centrum der stad, welke tevens voor aflossing kan dienen en kan worden gecombineerd met de troepen ad 2. 5. De door de politie te verrichten bewakingsdiensten. De afdeelingen, welke worden aangewezen voor de taken onder 2, 3 en 4 genoemd, dienen onderling te rouleeren. Voor het onder 1 vermelde heeft Kapitein D. nog de beschik king over alle troepen, daarna slechts over de compagnie en de politie. 225

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 115