genezen, maar een kunst waarin de kunde niet alleen dwingend is vooropgesteld, maar juist tot haar recht komt uitgeoefend als kunst. Het souverein gebaar van het contact, van het opleggen der handen. Voor ons, officieren van gezondheid zit hier een groote moeilijkheid. Niemand minder dan zijne Excellentie de Leger commandant heeft verleden jaar er nog eens met klem op gewezen, dat onze taak een militair-medische is, dat wij zijn officieren van gezondheid. Dit houdt onder meer in, dat de M.G.D. moet streven naar een zoo groot mogelijke paraatheid van het leger. En steeds komt in allerlei artikelen weer naar voren, dat er naar moet worden gestreefd zieken en gewonden, zeer zeker beter te maken, maar met de bedoeling hen weer gevechtsklaar te krijgen. Hier zijn wij officier van gezondheid. En in ons hygië nisch werk mogen wij ons gelukkig prijzen zoowel militair medicus te zijn als medicus. Maar voor onze zieken en gewonden zelve zijn wij officier van gezondheid en hoe moeilijk zal het niet zijn het bedoelde contact te krijgen met lijders, die met wantrouwen ons bemoeien zullen aanzien, daar voor hen het schrikbeeld van het gevechtsfront, waarvoor wij hen weer klaar moeten maken een muur moet vormen tusschen ons en hen, den officier van gezondheid in dezen met den officier van gezondheid te verzoenen, daarin ligt eventueel een zeer moeilijk maar ook een schoon gedeelte van onze taak N. I. O. V. 239 Het Januari-nummer opent met het huwelijksportret van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernard, waarbij de voornaamste feiten van de op 7 Januari j.l. plaats gehad hebbende plechtigheid, door E. worden ge memoreerd. ,r Kap. Dr. J. M. Somer geeft in het artikel „Een leven van veel beteekenis een korte levensbeschrijving van den Gouverneur-Generaal Idenburg. P. A. Bange beschrijft een korte episode uit het laatste gedeelte van den wereldoorlog. In een artikel „De gepantserde Pacific" schildert v. R. de wijze, waarop Japan, Amerika en Engeland hun posities in het Verre Oosten versterken. De brochure „Vorming van beroepsofficieren voor hier te lande en voor Ned.-Indië uitsluitend uit jeugdige reservisten" wordt uitvoerig door v. S. besproken. In aansluiting op het Orgaan 1936 nr. 10 is de volledige tekst van de toespraken van Hunne Excellenties Mr. D. Fock en Dr. H. Colijn, gehouden op den Indischen gala-avond van 20 Nov. '36 in Cinema Odeon te 's Gra- venhage, opgenomen. Vervolgens dienen nog te worden vermeldenkele belangrijke brieven en de rubrieken „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 129