241 7. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Tactiek. Samenwerking v e w n. met andere wapens. In het M.W. van Dec. 1936 nr. 24 komt een bespreking voor uit „Artil- leriski Journal", het orgaan van de Inspectie der art. van het roode leger, betreffende de samenwerking van art., vewn. en inf. naar Russische begin selen. Behandeld wordt de aanval van een inf.div., waarbij 4 batn. vewn. ingedeeld, op een ter verdediging ingerichte stelling. De indeeling der vewn. is als volgt 0. voor rechtstreekschen steun aan inf. bij 1 R.I. 1 vew.cie. (16 20 vewn.) bij 2 R.I. 2 vew.cien. (32 40 vewn.) bij 3 R.I. 1 vew.bat. (50 60 vewn.) N.B. Bij de indeeling is rekening gehouden met het terrein, het zwaar tepunt van den aanval en door andere wapens te verleenen steun. b. voor afzonderlijke opdrachten 2 batn.vewn. ad. a Deze vewn.groepen komen onder bevel van den reg.cdt. der inf., die ze verdeelt in 1. begeleidende vewn. en 2. vewn. voor inf.-steun op grooten afstand. Eerstgenoemden worden gewoonlijk t.b. gesteld van de cdtn. der troepen, welke zij begeleiden in het algemeen de bat.cdtn. en bij uitzondering de cie.cdtn. De vewn. voor rechtstreekschen steun aan de inf. hebben opdracht, dat gedeelte van de stelling neer te drukken, dat aan de inf. de grootste verliezen toebrengtdat zijn de zone der voorste lichte en zware mitm. en die der meer achterwaarts gedekt opgestelde mitrn. en anti-tankwapens. Beide zönes moeten gelijktijdig aangegrepen worden. Uit dezen eisch volgt de verdeeling in begeleidende vewn. en vewn. voor inf.steun op grooten afstand. ad. b Deze beide vewn.batn. komen onder co. van den oudsten bat.cdt. en staan rechtstreeks onder bevel van den div.cdt. Hun opdracht is, de vernietiging van de vij.art. Er moet naar worden gestreefd, dat deze groep de vij.art. op denzelfden tijd aanvalt, waarop de vewn. voor rechtstreekschen steun aan de inf. hun taak volvoeren, zoodat bij het begin van den inf. aanval, de geheele diepte van de vij.stelling gelijktijdig wordt neergedrukt. Samenwerking art. en vewn.-inf. le phase. (De organisatie voor het begin van den aanval). 1. De voorbereidende organisatie wordt ingeleid door een gezamenlijke oriënteering in het terrein, van den cop.-D.A.C. af, waarbij aanwezig zijnD.A.C., cdtn. der art. groepen voor rechtstreekschen steun aan de inf., cdt. der art. voor algemeene opdrachten en cdt. der vewn. voor afzonderlijke opdrachten. 2. Laatstgenoemde geeft in het terrein zijn uitgangsopstelling en terrein van actie weer benevens gevechtsvorm, plaats waar de eigen troepen zullen worden gepasseerd en plaats, waar de vij .linie zal worden bin nengedrongen. Hij stelt vast, waar art.vuur noodig is en de punten waaruit dadelijk r.adat zij bereikt zijn, signalen zullen worden afgegeven. (Er wordt nu een tijdsberekening gemaakt van het vermoedelijke verloop van den aanval. Voor het traject uitgangsopstelling-rand vij.opstelling wordt gerekend op een snelheid van 20 km/uur daarna rekent men in verband met den weerstand van uit de diepte ingezette troepen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1937 | | pagina 131